روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

واکسیناسیون کرونا در اصفهان به ۲۳ هزار نفر در روز رسید

  • کد خبر 15251
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

مسوول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: میزان واکسیناسیون کرونا در این استان روز گذشته ۲۶ تیر به رکورد ۲۳ هزار نفر رسید و امکان افزایش آن تا ۴۰ هزار نفر در صورت رعایت نظم توسط مردم وجود دارد.

رضا فدایی روز یکشنبه افزود: در زمان حاضر واکسن کرونا به اندازه کافی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار دارد و ثبت نام سالمندان بالای ۶۰ سال و نوبت دهی به آنها در جریان است اما از مردم  تقاضا داریم که به هیچ عنوان بدون نوبت و پیامک به مراکز تجمیعی مراجعه نکنند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته میانگین واکسیناسیون کرونا در روز در استان اصفهان حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر بود، اظهار داشت: دیروز شنبه این تعداد به ۲۳ هزار نفر رسید که در صورت رسیدن واکسن های بیشتر و همچنین همراهی و کمک مردم در رعایت نظم و مراجعه بر اساس نوبت این ظرفیت تا ۴۰ هزار نفر در روز هم افزایش می‌یابد.

فدایی با تاکید بر اینکه رعایت انضباط و نوبت در مراجعه به مراکز واکسیناسیون به انجام هرچه سریعتر و بهتر این کار و افزایش رضایتمندی مردم منجر می‌شود، تصریح کرد: مراجعه مردم بدون نوبت به مراکز تجمیعی واکسیناسیون علاوه بر ایجاد بی نظمی و تجمع ممکن است به تنش میان مراجعه کنندگان با یکدیگر یا با کادر بهداشت منجر شود.

به گفته وی، برخی از افراد به محض اینکه از آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال مطلع شدند بدون آنکه در سامانه سلامت ثبت نام کنند یا منتظر دریافت پیامک نوبت‌دهی بمانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اصفهان مراجعه کردند که باعث ایجاد شلوغی و تجمع در برخی مراکز در روزهای اخیر از جمله دیروز شد.

فدایی با تاکید بر اینکه تا کنون استقبال خوبی از سوی مردم اصفهان برای دریافت واکسن کرونا صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: افرادی که به هر دلیلی برای دریافت واکسن مراجعه نمی‌کنند به سلامتی خودشان و دیگران لطمه وارد می‌کنند.

وی اضافه کرد: واکسنی که در زمان حاضر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای تزریق قرار دارد بیشتر از نوع سینوفارم چین است.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در اصفهان همزمان با سایر استان‌ها، از ۲۱ بهمن ۹۹ با فرمان رییس جمهوری آغاز شد.

در زمان حاضر حدود ۱۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان مستقر است که پنج مرکز آن در کلانشهر اصفهان فعالیت دارد.

تاکنون حدود هفت درصد از جمعیت استان اصفهان دز اول واکسن کرونا و حدود ۲.۵ درصد ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

افراد بالای ۶۰ سال که تاکنون واکسن کرونا را دریافت نکردند برای دریافت نوبت تزریق باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و منتظر دریافت پیامک فراخوان باشند.

در زمان حاضر حدود یکهزار و ۵۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و هشت شهرستان در وضعیت قرمز و بسیار پر خطر کرونا قرار دارد.

در استان اصفهان، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس