روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی هواشناسی برای بعد از ظهرهای اصفهان

  • کد خبر 15223
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۴/۲۲

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: از امروز تا پنجشنبه در مناطق شرقی وشمالی استان وزش باد به نسبت شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می شود.

آسیه آقایی روز سه‌شنبه  گفت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار در سه روز آینده در سطح اصفهان است و بر این اساس در بیشتر مناطق استان آسمان صاف در بعدازظهر قسمتی ابری گاهی وزش باد و در مناطق شرقی وشمالی باد به نسبت شدید پیش بینی می‌شود.

وی افزود: افزایش سرعت وزش باد در نیمه شرقی کشور امروز تا جمعه شرایط باد و گرد و خاک و کاهش دید و  کاهش کیفیت هوا را در مناطق شمال، شرق و قسمت های مرکزی استان به وجود خواهد آورد.

وی خاطر نشان کرد: دمای هوا در بیشتر مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت و بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان بین ۴۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

آقایی اضافه کرد: خور و بیابانک و چوپانان با دمای ۴۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی در پایان یادآور شد: هوای کلانشهر اصفهان از امروز سه شنبه تا پنجشنبه، صاف تا کمی ابری همراه با غبارمحلی و در بعداز ظهر وزش باد به نسبت شدید همراه با گردوخاک و کاهش دید پیش بینی می‌شود.

اصفهان در منطقه‌ای نیمه بیابانی مرکز ایران و در کنار زاینده رود قرار گرفته است.

اقلیم شهر اصفهان در شمال و شرق از منطقه کویری تأثیر گرفته و در جنوب به دلیل وجود کوه صفه از هوای خنک تری بهره‌مند است.

آب و هوای اصفهان به طور کلی معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف به نسبت کمی دارد، در سال های اخیر که میزان بارش ها نسبت به دهه های قبل کاهش به نسبت زیادی داشته و باعث بروز مشکلاتی در بخش های مختلف شهرستان شده است و حتی باعث شده که زاینده رود در فصول خاص و به طور مقطعی جریان داشته باشد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس