روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ July 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۱۳ رشته ورزشی در مناطق قرمزکرونایی اصفهان اجازه فعالیت دارند

  • کد خبر 15214
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان گفت: با توجه به موج جدید همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، ورزشکاران و باشگاه‌های ۱۳ رشته در شهرهای قرمز این استان اجازه فعالیت دارند.

احمد باقری مقدم روز دوشنبه اظهارداشت: این رشته‌ها شامل تیراندازی (اهداف پروازی و فضای باز) تیر و کمان، چوگان، دو و میدانی، سوارکاری، قایقرانی به جز دراگون بوت، کوهنوردی، گُلف، موتور سواری و اتومبیلرانی، دوچرخه سواری، شنا ( در استخرهای روباز) و والیبال ساحلی است.

وی ادامه داد: همچنین رشته‌های ورزشی غیر برخوردی هیات‌های ورزشی ناشنوایان، همگانی، نابینایان، انجمن‌های ورزشی و جانبازان و معلولان مجاز به فعالیت هستند.

رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان اضافه کرد: این رشته‌ها بر اساس گروه بندی جدید فدراسیون‌ها در گروه یک قرار دارند و فعالیتشان بر مبنای ابلاغ ستاد ملی و استانی کرونا با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان از امروز لازم الاجرا خواهد بود.

باقری مقدم تصریح کرد: گروه‌های گشت و بازرسی این هیات برای تذکر شفاهی و کتبی به مجموعه‌های ورزشی متخلف فعال شده‌اند و در ۲ بخش بانوان و مردان فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هیات‌های ورزشی و ورزشکاران از زمان شیوع ویروس تاکنون همکاری مناسبی داشتند و امیدواریم از این دوره نیز با مساعدت آنان عبور کنیم.

رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان افزود: پیشنهاد ما در این دوره چه برای مردم و چه ورزشکاران حرفه ای فعالیت های بدنی در منازل و یا به‌صورت انفرادی در محیط باز است تا خطری آنان را تهدید نکند.

 حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه در استان اصفهان فعالیت دارند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در زمان حاضر یکهزار و ۱۹۲ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ۱۷۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

همچنین در شبانه روز گذشته از ۲ هزار و ۱۲۵ نمونه تست کرونا در استان اصفهان، ۷۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند.

بر اساس آخرین رنگ بندی همه گیری کوویدد ۱۹ شهرستان های اصفهان، کاشان، اردستان، خمینی شهر و آران و بیدگل در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار دارد.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت در ۲۴ شهرستان دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس