روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بانوان ۶۰ درصد داوطلبان کنکور سراسری اصفهان را تشکیل می‌دهند

  • کد خبر 15112
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۴/۰۶

رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان گفت: ۸۲ هزار و ۷۲۳ داوطلب در استان اصفهان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌های سال ۱۴۰۰ شرکت می‌کنند که حدود ۶۰ درصد آنها بانوان هستند.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر جاری با یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۵۲ داوطلب برگزار می‌شود؛ توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از امروز ۶ تیر ماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

محمد رضا ایروانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

رییس ستاد برگزاری آزمون‌های دانشگاه اصفهان ادامه داد: بیشترین تعداد داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در استان اصفهان در رشته علوم تجربی با ۳۸ درصد کل داوطلبان هستند.

وی با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۲۷ شهر استان اصفهان و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از ۹ تا ۱۲ تیر جاری برگزار می‌شود، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۹ داوطلب شامل ۲۳ هزار و ۱۵۴ زن و ۱۴ هزار و ۸۵۵ مرد در شهر اصفهان به رقابت می‌پردازند.

ایروانی حوزه‌های آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در شهر اصفهان را دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی اصفهان، شهید اشرفی، پیام نور و آزاد و حوزه های آموزش و پرورش اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه جداگانه ای در یکی از مراکز بیمارستان الزهرا(س) اصفهان برای داوطلبانی که در خوداظهاری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر دادند، در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به اینکه چه تعداد از داوطلبان در استان اصفهان در خود اظهاری از ابتلا به کرونا خبر دادند، گفت که این آمار هنوز به استان اعلام نشده است.

ایروانی تاکید کرد که کارشناسان بهداشت در روزهای برگزاری آزمون سراسری در همه حوزه ها حضور دارند و اگر داوطلب مشکوک به کرونا شناسایی شود، او را از سایر داوطلبان جدا می‌کنند.

اصفهان با حدود ۱۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی با ۲۰۰ هزار دانشجو و هفت هزار عضو هیات علمی، دومین استان دانشگاهی کشور است؛ این استان حدود هفت درصد از کل دانشجویان کشور را در خود دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس