روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ July 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

حضور بیش از ۶۰ کتاب فروشی اصفهان در طرح بهارانه کتاب

  • کد خبر 14995
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در استان اصفهان بیش از ۶۰ کتابفروشی در طرح بهارانه کتاب ثبت‌نام کرده‌اند که از نظر تعدادکتابفروشی‌ها پس از استان‌های تهران، خراسان رضوی و قم قرار دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ضرورت برگزاری طرح بهارانه ۱۴۰۰ گفت: اجرای این طرح‌ها از سال‌های قبل تاکنون هم یک فرهنگ‌سازی و هم یک ضرورت در توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی بوده  که امیدواریم در سال‌های آینده نیز اجرا شود.

اوافزود: در استان اصفهان بیش از ۶۰ کتابفروشی ثبت‌نام کرده‌اند و از نظر تعداد کتابفروشی‌ها بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی و قم قرار داریم. تخفیف‌های در نظر گرفته شده برای طرح‌های فصلی فروش کتاب نیز برای استقبال مردم مؤثر بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان این که حضور کتابفروشی‌ها نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است، ادامه داد: پیش‌بینی خرید آنلاین امکان خوبی است که طی سال‌های گذشته مهیا شده و افرادی که امکان حضور در کتابفروشی‌ها را ندارند، می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شود.

معتمدی عرضه کتاب‌های حوزه‌های مختلف در این طرح‌ها را خوب و مناسب دانست و تصریح کرد: گستره کتاب‌های طرح نیز کامل شده و کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوانان و دانشگاهی را شامل می‌شود، اما کتاب‌های کمک آموزشی که شابک ندارد مشمول طرح نمی‌شود و امیدواریم با ثبت شابک، کتاب‌های حوزه کمک آموزشی نیز به مرور در این طرح قرار گیرد.

او همچنین با بیان این که امیدواریم این طرح بتواند فرهنگ مطالعه و سرانه کتابخوانی را در کشور افزایش دهد، گفت: از سوی دیگر تأمین کتاب‌های مورد نیاز مخاطب از جمله اهداف طرح است که طی این سال‌ها انجام شده است، اما امیدواریم ارتباطی بین فعالان نشر و کتابفروشی‌ها برقرار شود تا کتاب‌هایی که موجودی آن‌ها تمام شده احصا شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، از جمله مزایا و ویژگی‌های این طرح برقراری ارتباط بدنه صنعت نشر با مخاطبان است تا آثار و کتاب‌های مورد نیاز مردم تولید یا تجدید چاپ شود؛ این باعث می‌شود طرح‌های فصلی فروش کتاب اثرگذاری بیشتر و بهتری داشته باشد.

معتمدی با اشاره به نقش مؤثر کتابفروشان گفت: طرح‌های کتابفروشی‌ها امکان خوبی در سطح جامعه به شمار می‌رود. در واقع هم بازار نشر را تقویت می‌کند و هم حلقه بین صنعت نشر و مردم است، در نتیجه هرچه کتابفروشان تقویت شوند حوزه چاپ و نشر نیز تقویت می‌شود، چراکه همه دست‌اندرکاران این حوزه به شکل زنجیره بهم متصل هستند.

منبع:ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس