روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس پلیس فتای استان اصفهان خبر داد؛

افزایش کلاهبرداری با استفاده از نام کاربری اینستاگرام در اصفهان

  • کد خبر 14964
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۳/۱۲

اصفهان – رئیس پلیس فتای استان اصفهان از افزایش کلاهبرداری با استفاده از نام کاربری اینستاگرام برای برداشت از حساب شهروندان اصفهان خبر داد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی  با اشاره به افزایش چشمگیر جرایم مربوط به کلاهبرداری و به ویژه کلاهبرداری اینترنتی اظهار داشت: ورودی شکایات به دلیل سو استفاده از حساب کاربری در اینستاگرام و به ویژه کلاهبرداری از فالورها افزایش زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه اغلب کسانی که درگیر این کلاهبرداری‌ها می‌شوند معمولاً بالای ۴۰ سال هستند، ادامه داد: این افراد آشنایی زیادی با کارکرد این شبکه و نحوه ایجاد امنیت برای حساب کاربری خود ندارند.

استفاده از رمزهای ساده عامل کلاهبرداری

رئیس پلیس فتای استان اصفهان با اشاره به اینکه تمام کاربرانی که دچار سو استفاده از حساب کاربری‌شان شدند از رمزهای ساده برای حساب‌های خود استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: این رمزها قابل حذف است و کاربران باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از رمز دو مرحله‌ای می‌تواند امنیت شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهد، ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در این زمینه همه کاربران از این روش استفاده کنند تا کلاهبرداری‌ها به صفر برسد.

سرهنگ مرتضوی اضافه کرد: چنانچه در شبکه‌های مجازی شخصی از آشنایان و دوستان درخواست پول داشت باید با شخص تماس گرفته و بعد نسبت به کمک مالی اقدام کنند چرا که این ترفند بسیار مورد استفاده کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس