روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ July 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آیا طناب زدن خانم‌ها ضرر دارد؟

  • کد خبر 14934
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۲/۲۹

طناب زدن خانم‌ها چگونه باید باشد تا ضرر نداشته باشد؟

یکی از ورزش‌های هوازی و بدون هزینه، طناب زدن است. شما فقط با استفاده از یک طناب، می‌توانید ضربان قلب خود را بالا ببرید، کالری بالایی بسوزانید و لاغر شوید، اما شاید شنیده باشید که طناب زدن، ورزش مخصوص آقایان است و برای خانم‌ها ضرر دارد. درستی یا نادرستی این ضرر‌ها و روش درست این ورزش کم‌هزینه ضربان‌ساز را بدانید.
چگونگی طناب زدن
 
قبل از آغاز طناب زدن، باید ابتدا بین ۵ تا ۱۰ دقیقه بدن خود را گرم کنید. از آن‌جا که این ورزش جزو ورزش‌های هوازی محسوب می‌شود، شما در ۳۰ دقیقه می‌توانید چیزی حدود ۳۰۰ کالری بسوزانید.
 
جهت طناب زدن، به یک جفت کفش مناسب و یک طناب که اندازه خودتان باشد، احتیاج دارید. توجه کنید طول طنابی که خریداری می‌کنید، دو برابر حد فاصل نوک انگشتان پا تا سر شانه شما باشد.
 
افتادگی رحم
 
بزرگ‌ترین شایعه‌ای که درباره طناب زدن خانم‌ها مطرح بوده، افتادگی رحم است. حتما شما نیز شنیده‌اید که بسیاری خانم‌ها طناب زدن را به دلیل این‌که افتادگی رحم پیدا نکنند، کنار می‌گذارند.
 
طناب زدن و افتادگی رحم با هم رابطه علت و معلولی ندارند و طناب زدن باعث افتادگی رحم نمی‌شود، اما فعالیت شدید ورزشی، می‌تواند یکی از علل شدت گرفتن افتادگی رحم باشد.
 
افتادگی پوست صورت
 
یکی از صحبت‌هایی که درباره طناب زدن خانم‌ها مطرح می‌شود، افتادن پوست صورت است. برخی خانم‌ها معتقدند به علت پرش زیاد در این ورزش، پوست صورت ممکن است از حالت طبیعی خارج شود و به اصطلاح بیافتد، اما این شایعه‌ای بیش نیست.
 
طناب زدن در دوران قاعدگی
 
توصیه می‌شود در دوران قاعدگی، ورزش‌های سبک، مانند پیاده‌روی را جایگزین فعالیت‌های پرشی، مانند طناب‌زنی کنید، اما اگر اصرار به طناب زدن دارید، سعی کنید این فعالیت را با شدت کمتری نسبت به حالت عادی و روزمره انجام دهید.
 
طناب زدن در دوران بارداری
 
طناب زدن، مانند دیگر ورزش‌های پرشی، برای جنین و مادر مضر است؛ متخصصان زنان توصیه می‌کنند از انجام ورزش‌های این‌چنینی در دوران بارداری، خودداری کنید. پریدن زیاد در زنان باردار، شل شدن رباط‌های بدن، زایمان زودرس، از دست دادن تعادل و خطر سقط جنین را به همراه دارد.

منبع: صدا و سیما
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس