روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان:

اصفهان از قله اپیدمی کرونا درموج چهارم عبورکرد

  • کد خبر 14889
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۲/۱۲

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: آمارهای ابتلاء وبستری کرونا دراصفهان بیانگر عبور استان از قله اپیدمی در موج چهارم است اما همچنان رعایت شیوه نامه ها ضروری است.

رضا فدایی مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه از سه شنبه هفته گذشته واکسیناسیون عمومی با واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در استان اصفهان آغاز شده است، گفت: برای اجرای این فاز از واکسیناسیون ۸۰ هزار نفر شناسایی شده است.

او با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون ۱۰۷ هزار دُز واکسن تحویل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شده است، ابراز داشت: ۱۰ هزار دُز از این واکسن روز گذشته به دانشگاه ارسال شده است.

آغاز واکسیناسیون سالمندان و بیماران خاص در اصفهان

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه واکسیناسیون افراد سالمند بالای ۸۰ سال تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت، افزود: موازی با این امر واکسیناسیون افراد با بیماری‌های خاص نیز آغاز شده و این امر به صورت تدریجی انجام می‌شود.

او همچنین با اشاره به اجرای فاز کارآزمایی بالینی واکسن تولید مشترک ایران – کوبا گفت: برای اجرای این طرح در اصفهان سه هزار نفر داوطلب ثبت نام کردند و روزانه ۳۰۰ نفر از آن‌ها برای معاینه و انجام واکسیناسیون فراخوان می‌شوند.

عوارضی برای واکسن تولید مشترک ایران – کوبا مشاهده نشده است

فدایی با بیان اینکه خوشبختانه با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تاکنون واکسن تولید مشترک ایران – کوبا عوارض خاصی را نداشته است، ابراز داشت: هر چند روز یکبار با افرادی که واکسن را دریافت کرده تماس گرفته و شرایط آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

او همچنین در خصوص وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان تصریح کرد: وضعیت استان بیانگر عبور از قله اپیدمی است و تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا تا حدودی رو به نزول است، اما برای قضاوت در این زمینه خیلی زود است و باید همچنان نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی توجه داشته باشیم.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس