روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سرپرست اداره‌کل انتقال خون استان اصفهان:

مراکز انتقال خون اصفهان در شب‌های قدر میزبان اهداکنندگان است

  • کد خبر 14884
  • تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

سرپرست اداره‌کل انتقال خون استان اصفهان گفت: ذخیره خون در ابتدای ماه رمضان سال گذشته نسبت به امسال بیشتر بود اما خوشبختانه به مشکلی بر نخوردیم و امیدواریم در شب‌های قدر اهدا کنندگان بسیاری در نذر خون شرکت کنند.

علی فتوحی سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به کاهش میزان اهدای خون در ایام کرونا گفت: از سال گذشته با ورود ویروس منحوس کووید ۱۹ به کشور و استان حضور مردم برای اهدای خون به علت مسائل بهداشتی کمرنگ شده است با اینحال هنوز مشکلی در زمینه ذخیره خونی استان وجود ندارد.

او افزود: خوشبختانه امسال از اول ماه رمضان با همکاری و تعاملی که با پلیس راهور و نیروی انتظامی انجام شد، ترتیبی اتخاذ شد که همشهریان اهدا کننده خون در ساعات منع تردد جریمه نشوند یا اگر شدند بخشیده شوند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه در نیمه اول ماه رمضان حدود ۵ هزار نفر برای اهدای خون مراجعه کردند، گفت: از این تعداد ۴ هزار نفر موفق به اهدا خون شدند و به یاری نیازمندان خون شتافتند. مرکز جامع انتقال خون میدان خواجوی اصفهان از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۲ میزبان اهدا کنندگان خون و فراورده‌های آن است و همچنین در شب‌های قدر تا ساعت یک بامداد پذیرای اهدا کنندگان پلاسما و خون است.

او تصریح کرد: تزریق پلاسمای کووید ۱۹ به بیمار کرونایی یکی از روش‌های درمانی کرونا است که تاثیر پلاسمای بهبود یافتگان کووید روی بیماران مشخص شده البته باید در شرایط و زمان خودش انجام شود.


فتوحی با اشاره به دریافت پلاسما در مرکز جامع انتقال خون میدان خواجو، اظهار کرد: بهبودیافتگان کرونا با توجه به رعایت شرایطی می‌توانند برای اهدای پلاسمای خود و کمک به بیماران کرونایی به این مرکز مراجعه کنند و پروسه اهدای پلاسما حدود ۵۰ دقیقه طول می‌کشد.

او خاطرنشان کرد: ذخیره خون در ابتدای ماه رمضان سال گذشته نسبت به امسال بیشتر بود، اما خوشبختانه به مشکلی بر نخوردیم با اینکه در دو هفته اول مراجعه داشتیم، ولی امیدواریم در شب‌های قدر اهدا کنندگان بسیاری حضور پیدا کنند و در نذر خون شرکت کنند و از برکات این ماه مبارک استفاده کنند و این اقدامات مورد قبول خدا قرار گیرد.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان افزود: در تمام طول سال به خون و فراورده‌های آن نیاز داریم چرا که بعضی از فراورده‌های خونی بین ۳ تا ۵ روز می‌توانند نگه داری شوند در نتیجه هر روز نیاز به خون برای بیماران نیازمند به خون وجود دارد.


منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس