روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان:

مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند

  • کد خبر 14730
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان گفت: با شیوه های دستوری نمی توان قیمت مرغ و یا هر محصولی را کاهش دهیم و اگر در بازار دخالت نشود برای شب عید قیمت واقعی مرغ بین ۲۶ تا ۲۵ هزار تومان است.

بهرام پاکزاد درباره نوسانات بازار مرغ، اظهار کرد: همواره قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضا بوده و اگر بر آن مدیریت درستی شود تولیدکننده و مصرف کننده، هر دو زیان نمی بیند.

وی با انتقاد از نبود برنامه ریزی بر بازار عرضه و تقاضا مرغ، گفت: تا ۲۰ روز پیش مرغداران هر کیلو مرغ زنده را ۱۲ هزار تومان یعنی ۲۴۰۰ تومان زیر قیمت مصوب می فروختند.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه باید توجه داشت زمانی که زیان تولیدکننده بالا باشد دیگر حاضر به جوجه ریزی نیست، افزود: از سوی دیگر کمبود نهاده ها نیز موجب شده که عرضه مرغ نسبت به گذشته کمتر شود.

وی توضیح داد: کمبود ذرت و سویا نسبت به سال گذشته موجب شده که امسال مرغ ها را سبک تر به بازار عرضه کنند، همچنین بیماری آنفلوآنزا موجب کاهش عرضه مرغ شده است.

پاکزاد گفت: هر گله مرغ که درگیر آنفلوآنزا  می شود، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد دچار تلفات می شود.

وی اظهار کرد: اگرچه اکنون جوجه ریزی به میزان گذشته بوده، اما تلفات گله های مرغ به همراه کمبود نهاده ها و سبکی وزن موجب کاهش تولید شده است.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با اشاره به قیمت تمام شده مرغ، اظهار کرد: در حال حاضر مرغ دو کیلوگرم بین ۱۷۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان است، اما در ستاد تنظیم بازار کشور اگرچه افزایش هزینه های تولید را قبول کردند، اما عنوان کرده اند که نباید تا ۱۱ فروردین افزایش قیمت مرغ داشته باشیم چراکه شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست.

وی با بیان اینکه مرغداران مسئول شرایط نامناسب اقتصادی مردم نیستند، گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده با شرایط سختگیرانه و تنظیم بازار شدید، حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است، در حالی که قیمت تمام شده مرغ حدود ۱۸ هزار تومان است.

پاکزاد با تاکید بر اینکه مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند، گفت: با شیوه های دستوری نمی توان قیمت مرغ و یا هر محصولی را کاهش دهیم و اگر در بازار دخالت نشود برای شب عید قیمت واقعی مرغ بین ۲۶ تا ۲۵ هزار تومان است.

وی گفت: مسئولان باید بررسی کنند که بعد از آنکه مرغ وارد کشتارگاه می شود، چه بلایی بر سر مرغدار می آید در حال حاضر مرغداران بر روی هر کیلو مرغ زنده ۳ هزار تومان خسارت می بینند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس