روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

افزایش شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در اصفهان

  • کد خبر 14715
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تغییراتی را در تعداد بیمارستان‌های مرجع کرونا داشتیم و تعداد تخت‌های بیمارستانی را برای آماده باش و مواجهه احتمالی با کرونا ویروس انگلیسی افزایش داده‌ایم، بیمارستان خورشید به لیست بیمارستان‌های مرجع کرونا اضافه شده است.

آرش نجیمی  در خصوص ابتلای افراد به کرونا ویروس با جهش انگلیسی در استان اصفهان، اظهار کرد: تاکنون در استان ۱۷ نفر قویاً مشکوک به کرونا ویروس با جهش انگلیسی وجود دارد، البته جواب چند نمونه ابتدایی که به انستیتو پاستور ارسال شده بود، به صورت تأیید نهایی از تهران آمده و ابتلاء به کرونا ویروس انگلیسی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه علائم کرونا انگلیسی و کرونا از نوع ووهان تفاوتی ندارد، ادامه داد: اقدامات و پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس انگلیسی با کرونا ویروس از نوع ووهان تفاوتی ندارد و حتی در علائم بالینی نیز تفاوت چندانی وجود ندارد و فقط کرونای انگلیسی از نظر سرعت پیشرفت بیماری و بیماری‌زایی قدرت بیشتری دارد و افراد مبتلا را سریع‌تر به مرحله حاد می‌رساند.

نگران افزایش آمار مبتلایان به کرونا هستیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه آمارها خیلی افزایش نداشته، اما نگران بالا رفتن آمار هستیم، چرا که الگوی شبیه خوزستان ممکن است برای استان اصفهان اتفاق بیافتد، در استان خوزستان آمارها ثابت بود، اما یک دفعه بسیاری از شهرستان‌های آن به دلیل شیوع ویروس کرونای جهش یافته از وضعیت زرد به وضعیت قرمز تغییر رنگ داشتند و این نگرانی برای استان اصفهان نیز به دلیل همجواری با استان خوزستان و استان‌هایی که کرونا انگلیسی در آن دیده شده، وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه ممکن است ظرف مدت یک هفته در استان یک تغییر رنگ‌بندی اساسی داشته باشیم، افزود: دانشگاه باید برای آمادگی بیمارستان‌ها تمهیداتی را پیش‌بینی کند و اقداماتی در این زمینه انجام شده است تا آمادگی مقابله با شرایط بحرانی را داشته باشیم.

نجیمی در خصوص تعداد بیمارستان‌های مرجع کرونا ویروس، تصریح کرد: تغییراتی را در تعداد بیمارستان‌های مرجع کرونا داشته‌ایم و تعداد تخت‌های بیمارستانی را برای آماده باش و مواجهه احتمالی با کرونا ویروس انگلیسی افزایش داده‌ایم، همچنین بیمارستان خورشید نیز به لیست بیمارستان‌های مرجع کرونا اضافه شده است.

بستری روزانه حدود ۹۰ تا ۱۰۰ بیمار جدید

وی با اشاره به اینکه روزانه تعداد کل بستری‌ها حدود ۴۰۰ بیمار است، اضافه کرد: روزانه حدود ۹۰ تا ۱۰۰ بیمار جدید بستری می‌شوند، آمار فوتی‌ها نیز افزایش نداشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره میزان رعایت نکات بهداشتی مقابله با شیوع کرونا در استان اصفهان، گفت: در حال حاضر بهترین روش پیشگیری استفاده از ماسک است که میزان رعایت در این زمینه نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است، افراد باید هشدارها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا را جدی بگیرند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس