روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بخشی از نماد تقدیس بار دیگر در اصفهان سرقت شد

  • کد خبر 14672
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از سرقت مجدد بخش میانی نماد تقدیس اثر استاد پرویز تناولی در میدان امام حسین (ع) این شهر خبر داد.

حسن موذنی روز سه شنبه در این خصوص به ایرنا گفت: شب گذشته بخش اشک در بخش میانی نماد تقدیس (مادر) برای بار دیگر به سرقت رفت  که این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه این اثر به تازگی مرمت و از آن رونمایی شده بود افزود: بخش میانی نماد تقدیس سال گذشته نیز پیش از آغاز مراحل مرمت به سرقت رفت که  قطعه سرقت شده کشف شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این اثر هنری پس از مرمت سه هفته‌ای به‌تازگی رونمایی و در معرض دید عموم قرار گرفته بود بیان کرد: مراحل تعمیر این نماد شهری پس از معرفی نماینده استاد تناولی و با نظارت موزه شخصی  او انجام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری آثار هنری شهری یکی از موضوعاتی است که نیاز به فرهنگ سازی در سطح جامعه دارد و هر شهروندی باید خود را در برابر حفاظت  و حراست از آثار ارزشمند شهری مسوول بداند.

نماد  «تقدیس»  اثر  استاد  پرویز تناولی؛  ۱۳۸۰ در جوار ساختمان مرکزی شهرداری اصفهان نصب شد و در معرض دید رهگذران و شهروندان این خطه تاریخی قرار گرفت. 

بخش میانی این اثر هنری صبح چهاردهم بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ دزیده شد اما با تلاش ماموران انتظامی و حراست شهرداری اصفهان سارقان شناسایی شدند و بخش سرقتی به جای اصلی خود بازگشت اما امروز  یکبار دیگر این قسمت سرقت شد.

شهرداری مرکزی اصفهان در میدان تاریخی دروازه دولت (امام حسین) قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس