روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ March 07 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان سالم است

  • کد خبر 14647
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۶ وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۷۷ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز با شاخص ۷۶ همچنان وضعیت (زرد) سالم را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۵۷، خیابان استانداری با شاخص ۷۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۵۹، خیابان رودکی با شاخص ۶۵، خیابان رهنان با شاخص ۵۲، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۵۵، ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۰ (زرد) سالم است.

همچنین کیفیت هوا در میدان انقلاب با شاخص ۲۸، خیابان پروین با شاخص ۳۸، خیابان فرشادی با شاخص ۳۲ و خیابان کاوه با شاخص ۴۳ در وضعیت (سبز) پاک است.

امروز کیفیت هوا در شهر‌های مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله سجزی با میانگین ۱۳۳ (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهر‌های خمینی شهر، مبارکه، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس