روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

قیمت گوشت مرغ در اصفهان کاهش می‌یابد

  • کد خبر 14620
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده در زنجیره تولید و توزیع مرغ گوشتی گفت: قیمت گوشت مرغ در اصفهان کاهش پیدا می‌کند.

اسماعیل نادری روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان  با اشاره به افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر تصریح کرد: امروز در کارگروه تنظیم بازار قیمت تمام شده مرغ گرم ۲۱۵ هزار ریال در سطح استان به تصویب رسید و مقرر شد این قیمت بر بسته بندی مرغ درج شود و خرده‌ فروشی‌ها با این قیمت توزیع کنند.
وی ادامه داد: همچنین سازمان جهاد کشاورزی موظف شد در این خصوص نظارت کافی را در سطح مرغ‌داران و سازمان صمت نیز در سطح خرده فروشی نظارت داشته باشند.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان افزود: همچنین مراکز توزیع  گوشت مرغ منوط به فروشگاه‌های زنجیره‌ای نخواهد بود و تلاش می‌کنیم این مراکز توزیع در سطح استان به ۵۰۰ مرکز افزایش یابد و در مجموع با توجه به تمهیدات صورت گرفته شاهد کاهش قیمت مرغ طرف چند روز آینده خواهیم بود.
وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد مرغداران و کشتارگاه‌های استان اصفهان ورودی و خروجی خود را در سامانه رهتاب و سامانه جامع تجارت ثبت کنند.
نادری اضافه کرد: کلیه مرغداران پس از ثبت میزان ثبت مرغ زنده در سامانه رهتاب و دریافت تاییدیه آن از شرکت‌های تعاونی که پیگیر امور مرغداران هستند در دوره‌های بعدی می‌توانند نهاده دریافت کنند و ارائه نهاده به مرغداران در دوره بعدی منوط به ثبت میزان تحویل مرغ زنده به کشتارگاه‌ها و ثبت آن در سامانه رهتاب است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: همچنین در اولین دستور کار جلسه امروز وضعیت فروانی میوه، قیمت آن و چگونگی توزیع و نظارت بر آن در شب عید مورد بحث قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر این اساس کمیته نظارت بر هماهنگی قیمت‌ها با حضور دستگاه‌های نظارتی و بخش خصوصی در میدان میوه ‌و ‌تره‌بار تشکیل می‌شود و میزان ورود، کیفیت و قیمت میوه از مبداء بررسی شود.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان افزود: همچنین بازرسان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف به صورت مستمر تا پایان سال بر میدان‌های میوه و تره‌بار، سردخانه‌ها باراندازها در خصوص میزان ورود، انبار و احتکار میوه نظارت خواهند داشت و در صورت تخلف مراتب را به دستگاه‌های نظارتی و مسوول گزارش خواهند کرد.
وی اضافه کرد: همچنین در بخش خرده فروشی‌ها، مقرر شد بازرسان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف و اتحادیه بر روند توزیع و فروش میوه در خرده فروشی‌ها به صورت مستمر و جدی نظارت و تخلفات را به نهادهای نظارتی گزارش کنند.
نادری با بیان اینکه شب عید در خصوص فراوانی میوه نگرانی وجود ندارد، اظهار کرد: مردم گرانفروشی، کم‌فروشی و تقلب  را به سامانه ۱۲۴ یا بازرسی اصناف گزارش کنند.
وی با اشاره به دستور کار دیگر جلسه امروز در خصوص قیمت شکر گفت: قیمت شکر در بسته‌های یک کیلویی ۸۷ هزار ریال در سطح استان تعیین شد و فروش بیش از آن گرانفروشی محسوب می‌شود.
وی افزود: فروش فله‌ای شکر ویژه صنایع و کارخانجات مثل نوشابه‌سازی، تولید نبات و امثال آن است و فروش فله‌ای برای خانوارها تخلف و هیچ واحد خرده‌فروشی حق ندارد شکر را به صورت فله‌ای توزیع کند.
کارگروه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان روز سه‌شنبه با سه دستور کار بررسی میوه شب عید، بررسی قیمت شکر و مشکلات کارخانه‌های  قند و شکر و همچنین کاهش قیمت مرغ تشکیل جلسه داد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس