روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ May 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

حادثه دیدگان کویر «ریگ جن» پس از ۱۶ ساعت تلاش پیدا شدند

  • کد خبر 14554
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۲۰

تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ و نیروهای امدادی هلال احمر اصفهان پس از ۱۶ ساعت تلاش شبانه ۲ گردشگر حادثه دیده در کویر سخت گذر « ریگ جن » را یافتند و به مرکز درمانی منتقل کردند.

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال انارک و غرب جندق قرار دارد.

این کویر از صعب‌العبورترین نواحی منطقه کویری و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان روز دوشنبه گفت: ساعت ۱۶ روز گذشته بود که امدادخواهانی از کویر ریگ جن در محدوده شمال انارک برای ۲ مصدوم بدحال و ترومای کمر (ضربه به کمر و سر) از اورژانس پیش بیمارستانی درخواست کمک کردند و یک واحد از اورژانس و سه واحد از هلال احمر به منطقه اعلام شده اعزام شدند.

عباس عابدی علت حادثه را نامعلوم عنوان کرد و  افزود: ۸ نیروی اورژانس و هلال احمر از ساعت ۱۶ روز یکشنبه تا هشت کیلومتری محل اعلام شده رسیدند اما به‌دلیل برخورد با باتلاق ماسه قادر به ادامه مسیر نبودند و در نهایت تغییر مسیر دادند.

وی ادامه داد: با توجه به تاریک شدن هوا و نیز برخوردن با یک باتلاق ماسه در کویر نیروهای امدادی به تجسس برای یافتن مصدوم ادامه دادند ولی تا ساعت هشت صبح امروز موفق به یافتن مصدوم نشده بودند.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه در نهایت بالگرد اورژانس یزد نیز وارد این عملیات امدادرسانی شد تصریح کرد: شب گذشته یکی از مصدومان بدحال که جان خود را از دست داده بود توسط آفرود سواران عبوری به درمانگاه انارک منتقل شد.

وی بیان کرد: مصدوم دیگر این حادثه صبح امروز پس از تجسس‌های فراوان زمینی و هوایی پیدا شد و برای تکمیل مراحل درمانی با بالگرد به یکی  از مراکز درمانی استان یزد منتقل شد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس