روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان در وضعیت قرمز آلودگی هوا

  • کد خبر 14515
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۱۵

شاخص‌های کیفی هوا در ۹ ایستگاه پایش کلان‌شهر اصفهان قرمز و در ۳ ایستگاه نارنجی است و میانگین شاخص کیفیت هوای این کلان‌شهر صبح امروز عدد ۱۵۹ ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - ۱۵ بهمن - با میانگین ۱۰۱ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۵۹ وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۴، خیابان استانداری و میدان انقلاب با شاخص ۱۶۷، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۴، خیابان پروین با شاخص ۱۹۶، میدان فیض با شاخص ۱۶۵، خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۱، خیابان کاوه با شاخص ۱۶۹ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۵۶ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم گزارش می‌شود.

همچنین شاخص‌های کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش خیابان رودکی با شاخص ۱۲۳، خیابان رهنان با شاخص ۱۴۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۵ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

امروز کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله مبارکه با میانگین ۵۶ و شاهین‌شهر با میانگین ۹۶ (زرد) قابل قبول و در سجزی با میانگین ۱۲۲ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس