روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان:

دلالان نبض بازار میوه را در دست گرفتند/ گذر میوه از مرز ۲۰ هزار تومان

  • کد خبر 14509
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۱۴

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروشان شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه انحصار و دلالی وارد بازار میوه شده است، گفت: متاسفانه قیمت میوه و برخی صیفی جات همچون مرکبات و خیار از مرز ۲۰ هزار تومان هم عبور کرده است.

نوروزعلی اسماعیلی درباره نوسانات شدید قیمتی بازار میوه و صیفی جات در اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه امروز یکی از عوامل اصلی گرانی محصولات کشاورزی همچون میوه انحصار است و کشاورزان نه تنها نقشی در گرانی میوه ندارند، بلکه دلالان نبض بازار را در دست گرفته اند.

وی درباره گرانی صیفی جات و گرانی خیار، توضیح داد: گرانی صیفی جات به خصوص خیار به دلیل شرایط آب و هوایی است و به طور قطع تا هفته آینده قیمت خیار بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با بیان اینکه گرانی مرکبات و سیب به دلیل انحصار در بازار است، تاکید کرد: متاسفانه صادرات بی رویه و همچنین سرمازدگی در منطقه جنوب کشور و استان فارس موجب گرانی مرکبات از جمله پرتقال شد و اکنون نیز بازار مرکبات به دست دلالان افتاده است.

وی با تاکید بر اینکه اگرچه کمبودی در بازار میوه و سبزی و صیفی نداریم، اما به دلیل نبود مدیریت صحیح، بازار میوه دچار نوسان شده است، تصریح کرد: به طور قطع شرایط خوبی را برای شب عید پیش بینی نمی کنیم.

اسماعلیی درباه گرانی موز در بازار نیز، گفت: دلیل گرانی موز انجام نشدن ثبت سفارش بود، اما روز گذشته اعلام شد که واردات موز آزاد شده است، همچنین مافیای موز در کشور موجب گرانی این میوه وارداتی شده است، چراکه واردات موز در انحصار دو یا سه نفر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو موز در سطح عرضه بین ۴۴ تا ۴۶ هزار تومان است، اظهار کرد: برای جلوگیری از افزایش قیمت، میدان میوه و تره بار اجازه ورود موز بزرگ به اصفهان را نداده، اما در صورت ورود موز بزرگ به بازار اصفهان، این محصول باید کیلویی ۵۰ هزار تومان فروخته شود.

رئیس اتحادیه صنف میوه و سبزی فروش شهرستان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه قیمت میوه به خصوص مرکبات از مرز ۲۰ هزار تومان هم عبور کرده است، گفت: در حال حاضر هر کیلو پرتقال جنوب بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، پرتقال شمال بین ۱۶ تا ۱۲ هزار تومان و نارنگی بین ۱۷ تا ۲۲ هزار تومان است.

وی افزود: امروز قیمت هر کیلو کیوی بین ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان، سیب بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰ تومان، خیار بین ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان، لیمو شیرین ۱۳ تا ۱۶هزار تومان، سبزی خوردن بین ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان، پیاز بین ۲۰۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان، سیب زمینی بین ۲۰۰۰تا ۵۰۰۰ تومان، گوجه بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان و هویج بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس