روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ March 03 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

پلمب ۳۰ واحد متخلف بهداشتی در شاهین‌شهر

  • کد خبر 14449
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۰۶

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، از پلمب ۳۰ واحد متخلف، کشف، توقیف و معدوم‌سازی ۴۳۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و یک هزار و ۳۱۹ بازدید و پایش از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در دی‌ماه امسال خبر داد.

بهزاد شمس با تاکید بر اهتمام شبکه بهداشت محیط در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و جلوگیری از تسریع و تشدید آن‌ها، اظهار کرد: بهداشت محیط وظیفه پایش، نظارت و بررسی صنوف، اماکن و معابر در راستای رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برخورد قاطعانه با اخلالگران سلامت عمومی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به پلمب ۳۰ واحد متخلف در بازه زمانی اول تا ۳۰ دی در شاهین‌شهر و میمه، افزود: در این بازه زمانی یک‌هزار و ۸۲ بازید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۲۳۷ پایش از اماکن عمومی توسط کارشناسان شبکه بهداشت انجام شده که از این تعداد ۱۹ واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند، همچنین در این راستا ۳۰ واحد اعم از فروشگاه‌های مواد غذایی، کارگاه‌ تولیدی و فروشگاه شیرینی، نانوایی، کافی‌شاپ، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، مراکز تهیه و توزیع نان فانتزی و رستوران‌ ... به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نقص در اصول اولیه و ایمنی بهداشتی پلمب شده‌اند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، با تشریح نحوه برخورد با متخلفان و مجرمان بهداشتی در قالب دو رویکرد اخطار کتبی و پلمب، افزود: واحد متخلف، واحدی است که نقص در شرایط بهداشتی داشته باشد و برخورد با آن در مرحله اول اخطار و تذکر کتبی است که در این بازه زمانی در شهرستان با ۴۷ مورد مواجه بوده‌ایم و مرحله دوم پلمب و معرفی به مراجع قضایی برای رسیدگی بیشتر است.

شمس بابیان اینکه در دی‌ماه ۴۳۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف، توقیف و معدوم شده است، خاطرنشان کرد: عرضه جنس تاریخ گذشته، فاسد و فاقد شرایط خاص بهداشتی نقطه بحرانی بوده و عیناً جرم تلقی می‌شود که قابل چشم پوشی نیست و واحد متخلف علاوه بر پلمب به دادستانی نیر معرفی می‌شود و عواقبی نظیر حبس، شلاق و پرداخت جرائم سنگین را برای مجرم در بر دارد.

وی، صنوف مستقیم و غیرمستقیم زیر نظر بهداشت محیط شاهین‌شهر و میمه را حدود ۹هزار صنف برشمرد و تصریح کرد: عملکرد ناقص هریک از صنوف در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به منظور تأمین امنیت سلامت عمومی و بازخورد عواقب آن در یک چرخه متداول می‌تواند ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را در چرخه آلودگی و انتقال بیماری قرار دهد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس