روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ March 02 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان:

خط دو مترو اصفهان تا ۴ سال آینده به بهره برداری می‌رسد

  • کد خبر 14441
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۱/۰۵

مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان با بیان اینکه اجرای بخش سازه و سیویل خط دو مترو در حال حاضر ۲۴ درصد پیشرفت داشته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود با شرایط فعلی خط دو مترو اصفهان تا چهار سال آینده تکمیل شود.

محمدرضا بنکدار هاشمی صبح امروز _یکشنبه پنجم بهمن ماه ۹۹_ در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: قراردادی برای خرید ۳۱۵ واگن بین دولت و یک شرکت چینی منعقد شده بود که از این تعداد ۱۰۰ واگن به کشور وارد شد؛ ۳۰ واگن از مجموع ۱۰۰ واگن وارد شده سهم اصفهان بود که در سال‌های قبل وارد شد و در حال خدمت رسانی به شهروندان است.

مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان ادامه داد: از ۲۱۵ واگن باقی مانده قرارداد دولت و شرکت چینی، ۵۵ واگن دیگر سهم اصفهان است، اما قطعات آن وارد گمرک شده و سال‌ها معطل ترخیص مانده بود تا اینکه سال گذشته توانستیم با پذیرفتن هزینه‌های متفرقه و پرداخت ۱۵ میلیارد تومان از منابع قطار شهری این قرارداد شکست خورده را زنده کرده و قطعات را وارد کارخانه ایریکو کنیم.

وی با بیان اینکه اخیراً دو رام از قطارها شامل ۱۰ واگن به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان وارد شهر شد که در حال حاضر ارزش هر واگن یک میلیون یورو است، گفت: رام‌های جدید دارای برق بالاسری بوده و سایر شرایط آن ویژه و نسبت به قطارهای قبلی مرغوب تر است؛ اگر تعامل بیشتری با سازمان شهرداری‌های کشور انجام شود، می‌توان یک رام دیگر را به سهم اصفهان اضافه کرد.

بنکدار هاشمی با بیان اینکه در خط دو مترو اصفهان ۱۶ ایستگاه احداث می‌شود، افزود: در یک سال و نیم گذشته ۱۲ ایستگاه خط دو مترو فعال شده و در سه فاز در حال احداث است که فاز نخست آن از دارک تا میدان امام علی (ع)، فاز دوم از کهندژ تا میدان امام حسین (ع) و فاز سوم از میدان امام حسین (ع) تا میدان امام علی (ع) است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان ادامه داد: ایستگاه‌های خط دو مترو قبل از ورود تی. بی. ام احداث می‌شود و تاکنون چهار ایستگاه به همین روش ساخته شده و دستگاه حفار از آنها عبور کرده است؛ اخیراً دستگاه حفار از ایستگاه عمان سامانی به عنوان ایستگاه چهارم خط دو عبور کرده و تا قبل از نوروز ۱۴۰۰ وارد ایستگاه لاله خواهد شد.

بنکدار هاشمی با اشاره به اجرای عملیات بتن‌ریزی فونداسیون محل استقرار دستگاه حفار در جبهه غربی خط دو قطار شهری و ایستگاه کهندژ به صورت همزمان، گفت: همزمان با ۲۲ بهمن امسال شاهد آغاز عملیات حفاری جبهه غربی خط دو مترو توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار این سازمان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث ایستگاه خرازی، چهارسوق، خلجا و امام حسین (ع) آغاز شده و با سرعت خوبی در حال اجرا است، ادامه داد: در حال حاضر ایستگاه عاشق اصفهانی ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، البته در بخش ساز و سیویل پیشرفت واقعی آن ۹۹ درصد است و فقط عملیات نازک کاری آن باقی مانده است.

مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان از پیشرفت ۷۰ درصدی احداث ایستگاه عمان سامانی خبر داد و گفت: در یک و نیم سال گذشته، بخش سازه و سیویل خط دو متروی اصفهان ۲۴ درصد پیشرفت داشته است و در سال آینده با توجه به انجام عملیات اجرایی از دو جبهه کاری پیشرفت پروژه دو برابر خواهد شد که با شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود این خط تا چهار سال آینده تکمیل شود.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس