روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

برای ششمین روز متوالی؛

کیفیت هوای اصفهان در وضعیت قرمز است

  • کد خبر 14388
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

شاخص های کیفی هوا صبح امروز در هشت ایستگاه سنجش آلودگی هوای کلانشهر اصفهان قرمز و برای عموم شهروندان ناسالم است و در منطقه کردآباد کیفیت هوا در وضعیت بسیار ناسالم گزارش می‌شود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _چهارشنبه ۲۴ دی ماه_ با میانگین ۱۷۲ برای ششمین روز متوالی در وضعیت (قرمز) و ناسالم برای عموم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۶۰ همچنان وضعیت (قرمز) و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۶۱، خیابان پروین با شاخص ۱۷۷، رهنان با شاخص ۱۵۶، خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۹، میدان فیض با شاخص ۱۷۰، خیابان کاوه با شاخص ۱۸۰ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۷۷ " قرمز" و برای عموم مردم ناسالم است.

همچنین شاخص‌های کیفی هوا در سه ایستگاه بزرگراه خرازی، خیابان رودکی و ورزشگاه میثاق به ترتیب با میانگین ساعتی ۱۴۱، ۱۴۵ و ۱۲۹ وضعیت " نارنجی" و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد. شاخص هوا در ایستگاه سنجش منطقه کردآباد هم اکنون با میانگین ۲۲۵ "بنفش" و بسیار ناسالم گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین شهر با میانگین ۱۱۵ و سجزی با میانگین ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه با میانگین ۷۰ قابل قبول "سالم" است؛ وضعیت کیفی هوای شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

بنابر تاکید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با توجه به تشدید آلودگی هوا عموم شهروندان و به ویژه گروه‌های حساس از جمله سالمندان، کودکان کمتر از ۱۴ سال، زنان باردار و بیماران تنفسی و قلبی باید از تردد غیر ضروری و فعالیت در فضای باز پرهیز کنند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس