روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ July 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

متخصص بیماری‌های کودکان:

آلودگی هوا اثرات منفی و عمیقی بر رشد کودکان دارد

  • کد خبر 14339
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۰/۱۷

یک متخصص کودکان در خصوص تاثیر آلودگی هوا بر رشد کودکان و نسل‌های آینده، همکاری برای کنترل آلودگی هوا و تاثیرات منفی آن بر انسان توضیحاتی ارائه داد.

مهدی سالک متخصص بیماری‌های کودکان و یکی از پزشکان امضا کننده نامه به استاندار اصفهان درباره آلودگی هوا، اظهار کرد: تأثیرات آلودگی هوا بر سلامت کودکان و اطفال محرز است و برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند بسیار آسیب‌زا است و آلاینده‌های هوا باعث ابتلا به سرطان هم خواهد شد.

وی ادامه داد: شرایط بحرانی که بیماری کرونا ایجاد کرده و محدودیت‌های اعمال شده سبب بروز افسردگی و اضطراب در افراد شده و آلودگی هوا نیز وضعیت موجود را تشدید می‌کند و بر روحیه افراد تأثیرات منفی می‌گذارد و افراد را پرخاشگر و عصبی می‌کند.

این متخصص بیماری‌های کودکان با اشاره به سردردهایی که آلودگی هوا عامل ایجاد آن است، اضافه کرد: بررسی وضعیت افرادی که با سردرد مراجعه می‌کنند، نشان دهنده تأثیر آلودگی هوا بر بدن انسان است و سلامت افراد را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

وی توضیح داد: آلودگی هوا اثرات منفی و عمیقی بر رشد کودکان، مغز کودکان و خلق و خوی آن‌ها خواهد داشت و ممکن است این اثرات در نسل‌های آینده خود را نشان دهد.

سالک گفت: باید با همکاری همه جانبه از طرف مسئولان و مردم به کنترل و مدیریت آلودگی هوا پرداخته شود تا بتوان شرایط موجود را تغییر داد، باید علت‌های آلودگی هوا در اصفهان مشخص شده و درباره نوع سوختی که صنایع و نیروگاه‌ها استفاده می‌کنند نیز شفاف سازی شود.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس