روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

موضوع آلودگی هوای اصفهان در ابعاد اجرایی و قضایی در حال بررسی است

  • کد خبر 14337
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۷۲۸

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بالاترین سطح، خواسته مردم اصفهان را درباره آلودگی هوا اعلام کرده ایم و به رئیس‌جمهوری و دستگاه قضایی در این خصوص نامه نوشته‌ایم.

عباس مقتدایی در خصوص وضعیت آلودگی هوای اصفهان، با بیان اینکه یک موضوع جالب و در عین حال غم‌بار در حال رخ دادن است، اظهار کرد: از یک سو بازدیدهایی که مسئولان استان به طور مستمر انجام داده‌اند گویای این موضوع است که تخلفی در استفاده از سوخت مازوت رخ نداده است و از سوی دیگر مردم اصفهان کاملاً به وضعیت آلودگی‌ها معترض هستند و تنفس برای آنان سخت شده است. به همین دلیل با بهره‌گیری از کمک‌های حقوقی و قضایی به موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

وی افزود: در روزهای آینده شکایتی در دادگستری اصفهان طرح خواهم کرد تا کسانی که موظف بوده‌اند برای جلوگیری از آلودگی هوا اقدام کنند و اکنون در نتیجه کم کاری آنان مردم اسیر و گرفتار مشکلات تنفسی شده‌اند جوابگو باشند. بنابراین هم‌اکنون کسانی که متولی امر محیط زیست هستند باید پاسخگو باشند که اگر مازوت مصرف نمی‌شود پس علت سنگینی و آلودگی روز افزون هوا و منبع آن چیست؟ چرا اقدام عملی و مفیدی انجام نمی‌شود؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: البته به نظر می‌رسد که آلاینده‌های متعددی در این باره باید بررسی شود. شاید نوع گاز مصرفی برای مصارف خانگی هم انواعی از ناخالصی‌ها را داشته باشد که این یک مشکل فنی است که باید مراکز فنی- پژوهشی نظر بدهند. در این راستا از دانشگاه صنعتی و دانشگاه اصفهان که پژوهشکده‌هایی در این زمینه دارند در هفته‌های گذشته خواسته‌ایم که نظرات کارشناسی و تخصصی خود را اعلام کنند.

مقتدایی افزود: در هر صورت امروز در بالاترین سطح، خواسته مردم اصفهان را درباره آلودگی هوا اعلام کرده‌ایم و بنده به رئیس جمهوری نامه‌ای نوشتم و در هفته‌های گذشته از ایشان خواسته‌ام که به موضوع آلودگی هوا ورود کنند که در روزهای اخیر رئیس‌جمهور در این باره واکنش و دستوراتی صادر کرده‌اند، اما جدیت و سرعت در این گونه اقدامات باید مشهود باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: از سوی دیگر نامه‌ای را به قوه قضائیه ارسال کرده و جلسه‌ای مفصل با دادستان، مدیرکل محیط زیست استان و تعدادی از مدیران و مسئولان دانشگاهی برگزار کرده‌ایم که به صورت ویدئو کنفرانس تمام ابعاد آلودگی هوا را طرح کردیم که متعاقب آن مقرر شد دادستان اصفهان به همراه تیمی از دفتر نمایندگان و مدیرکل محیط زیست از نیروگاه‌های اصفهان بازدید کنند که در نتیجه این بازدید مشخص شد مازوت در نیروگاه‌ها مصرف نمی‌شود، اما همچنان پیگیر این مطالبه مردم اصفهان در ابعاد قضایی و اجرایی هستیم.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس