روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرعامل اتحادیه فرش روستایی اصفهان:

‌اغلب بافندگان فرش روستایی در اصفهان بیمه نیستند

  • کد خبر 14189
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۱۰/۰۱

مدیرعامل اتحادیه فرش روستایی اصفهان گفت: اغلب بافندگان فرش روستایی در اصفهان بیمه نیستند و نمی‌توانند از خدمات تأمین اجتماعی استفاده کنند.

‌علی شهبازی با اشاره به تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در کشور برای فرش‌بافان روستایی، اظهار کرد: به رغم شرایط سخت اقتصادی فعالان حوزه فرش، هنوز تسهیلات کرونایی ویژه‌ای برای فرش‌بافان روستایی در کشور از سوی دولت یا نهادهای دیگر در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: تأثیر منفی شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور بر معیشت و اقتصاد فرش‌بافان روستایی اصفهان جدی بوده است و دولت باید با در نظر گرفتن شرایط این قشر از تولیدکنندگان، تسهیلات ویژه‌ای برای آنها در نظر بگیرد.

مدیرعامل اتحادیه فرش روستایی اصفهان با اشاره به نوسانات اقتصادی و تأثیر بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر قیمت ملزومات تولید فرش‌بافان روستایی، تصریح کرد: نرخ مواد اولیه بافت فرش مورد نیاز فرش‌بافان روستایی تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است و همین امر فعالیت را برای بسیاری از فعالان این حوزه با مشکل مواجه کرده است.

شهبازی اضافه کرد: اغلب بافندگان فرش روستایی در اصفهان بیمه نیستند و نمی‌توانند از خدمات تأمین اجتماعی استفاده کنند. دولت باید نگاه ویژه‌ای برای ارتقای وضع بافندگان فرش روستایی در سراسر کشور داشته باشد و رفع مشکلات مرتبط با بیمه این قشر از تولیدکنندگان کشور را پیگیری کند.

مدیرعامل اتحادیه فرش روستایی اصفهان خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما ارائه تسهیلات ویژه به بافندگان فرش از طریق اتحادیه‌ها و با تأمین مالی دولت است و ارائه بسته‌های حمایتی و معیشتی به بافندگان فرش از سوی دولت نیز یکی دیگر از راهکارهایی است که می‌تواند تا حد زیادی به این افراد کمک کند.

شهبازی افزود: تأثیرات منفی اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر زندگی و فعالیت بافندگان فرش روستایی در اصفهان کنترل نشد و همین امر باعث شده تعداد زیادی از آنها با آسیب‌های جدی مواجه شوند.

وی یادآور شد: نهادهای غیردولتی همچون اتاق اصناف و اتاق بازرگانی نیز در زمینه رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی بافندگان فرش روستایی اصفهان، فعالیتی نکرده‌اند.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس