روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه:

‌قیمت هندوانه شب یلدا قابل پیش‌بینی نیست!

  • کد خبر 14071
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۹/۱۷

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی اصفهان گفت: قیمت هر کیلوگرم هندوانه در بازار شب یلدای اصفهان قابل پیش‌بینی نیست.

نوروزعلی اسماعیلی با اشاره به قرار گرفتن بازار در آستانه شب یلدا و افزایش تقاضا برای خرید هندوانه در این بازه زمانی، تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم هندوانه در بازار شب یلدای اصفهان قابل پیش‌بینی نیست و برای تأمین نیاز عمومی در این بازه زمانی ذخیره‌ای پیش‌بینی نشده است.

وی افزود: هندوانه شب یلدای اصفهان از زمین‌های کشاورزی تأمین می‌شود و در صورت وخیم شدن اوضاع آب و هوایی و شرایط جوی با مشکل تأمین نیاز بازار در این خصوص روبرو خواهیم شد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی اصفهان با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید هندوانه در شب یلدا، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم هندوانه نو در روند معاملات میدان میوه و تره‌بار اصفهان از دوهزار و ۵۰۰ تومان تا دوهزار و ۶۰۰ تومان متغیر است.

اسماعیلی اضافه کرد: در زمینه عرضه هندوانه مورد نیاز بازار در میدان میوه و تره‌بار اصفهان کمبودی وجود ندارد و نگران تأمین نیاز بازار در شب یلدا به جز در شرایط خاص آب و هوایی نیستیم.

وی با بیان اینکه صادرات هندوانه به کشورهای دیگر ممنوع نیست، ادامه داد: در صورتی که دولت از صادرات بخشی از هندوانه‌های ایرانی به کشورهای دیگر جلوگیری کند، بی‌شک نیاز بازار به صورت کامل تأمین خواهد شد.

منبع: ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس