روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ January 20 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل انتقال خون استان:

مشارکت مردم، ذخیره خون اصفهان را به ۵ روز افزایش داد

  • کد خبر 13969
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۹/۰۱

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان اعلام کرد: با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌ها و فراخوان‌های مردمی در حال حاضر ذخیره خون در استان اصفهان به بیش از ۵ روز رسیده است.

مجید زینلی اظهار کرد: با اطلاع رسانی های صورت گرفته از سوی رسانه ها و فراخوان های مردمی هم اکنون وضعیت ذخیره خون خیلی بهتر از قبل شده است، ولی باتوجه به اینکه خون و فرآورده های خون بافت زنده است و تاریخ انقضای محدودی دارد، از اهداکنندگان درخواست می کنیم به صورت مستمر و تدریجی به مراکز انتقال خون استان مراجعه و خون خود را اهدا کنند.

وی با تاکید براینکه ما هر روز به خون و فرآورده های خونی نیاز داریم و این موضوع اختصاص به یک روز خاص ندارد، گفت: در حال حاضر ذخیره خون در استان اصفهان به بیش از ۵ روز رسیده است.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه از روزهای پایانی هفته گذشته شاهد مراجعه شهروندان به مراکز انتقال خون استان بودیم، تصریح کرد: طی این مدت روزانه بیش از ۵۰۰ واحد خون گیری انجام شد و باتوجه به استقبال خوب مردم مجبور شدیم برخی اهداکنندگان را برای مراجعه در روزهای آینده هدایت کنیم.

وی بار دیگر با تاکید براینکه همیشه نیاز به خون و فرآورده های خونی داریم، از اهدا کنندگان خواست با مراجعه به وب سایت سازمان انتقال خون استان اصفهان به نشانی esfahan.ibto.ir و دریافت نوبت اینترنتی، روز و زمان مشخصی برای اهدای خون تعیین و مراجعه کنند.

زینلی همچنین به وضعیت اهدا پلاسما در استان اشاره و خاطرنشان کرد: درحال حاضر امکان ذخیره سازی پلاسمای بهبود یافتگان کووید19 را نداریم و هر مقداری در روز گرفته شود از سوی مراکز درمانی درخواست و مصرف می شود.

وی با اعلام اینکه روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ نفر برای اهدا پلاسما مراجعه می کنند، گفت: نیاز بیشتری به پلاسمای بهبودیافتگان کووید۱۹ داریم، بنابراین از افرادی که دچار بیماری کووید۱۹ شده و یک ماه از بهبودی آنها گذشته درخواست می کنیم به مرکز جامع اهداکنندگان میدان خواجو مراجعه و پلاسمای خود را اهدا کنند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس