روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان اصفهان:

قیمت بالای گوجه در بازار معقول نیست

  • کد خبر 13939
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان اصفهان با اشاره به قیمت ۱۵ هزار و بالاتر گوجه در بازار، گفت: در سال جاری میوه، سبزی و صیفی جات نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر افزایش قیمت داشته و نگرانی مردم بابت این گرانی ها کاملا معقول است.

 

نوروزعلی اسماعیلی در خصوص افزایش قیمت گوجه در بازار و گلایه مردم، اظهار کرد: حدود چند هفته پیش به دلیل سرما بخشی از محصول گوجه مرودشت و اقلید از بین رفت، از سوی دیگر صادرات نیز بر افزایش قیمت این محصول دامن زد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه افزایش قیمت ها بر بازار صیفی و سبزی و میوه سایه افکنده است، گفت: متاسفانه علاوه بر گرانی گوجه نیز محصول خیار در سطح خرده فروشی ۱۰ هزار تومان فروخته می شود، هویج نیز با افزایش قیمت به ۸ هزار تومان رسیده است. همچنین گوجه با قیمت ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان نیز عرضه می شود البته امکان دارد با قیمت های بالاتر هم فروخته شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان اصفهان افزود: کمبود گوجه در بازار نداریم و احتمال بهبود شرایط وجود دارد، البته نمی توان پیش بینی کاهش قیمت سبزی و صیفی جات را بکنیم، چراکه این میزان عرضه و قیمت این محصولات به شرایط آب و هوا بستگی دارد احتمال می رود به دلیل سرمازدگی و یا سیل، قیمت این محصولات افزایش یابد.

وی تصریح کرد: متاسفانه هزینه های سبد، پلاستیک و ... میوه و سبزیجات به دلیل افزایش هزینه های تمام شده تا رسیدن به دست مشتری گران تمام می شود، از سوی دیگر هزینه های جابجایی بار نیز نسبت به سال گذشته بین ۶۰ تا ۷۰ درصد نیز افزایش داشته است.

اسماعیلی تاکید کرد: متاسفانه در سال جاری میوه، سبزی و صیفی جات نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر افزایش قیمت داشته است و نگرانی مردم بابت این گرانی ها کاملا معقول است.

وی با اشاره به اینکه با وجود افزایش قیمت میوه و سبزیجات همچنان شاهد صادرات هستیم، اظهار کرد: به عنوان مثال پرتقال صادر می شود، از سوی دیگر شاهد جولان دلالان و واسطه گران در بازار هستیم و دیگر باغدار نقشی ندارد و امسال به دلیل جذابیت نرخ ارز، شاهد سلف خری در باغات هستیم.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان اصفهان با تاکید بر اینکه با ادامه این روند در تامین پرتقال و سیب به مشکل می خوریم، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو پرتقال شمالی در سطح عرضه ۱۰ هزار تومان، پرتقال جنوب بین ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان و پرتقال آبگیری ۸۵۰۰ تومان است.

وی تاکید کرد: به دلیل گرانی های موجود قدرت خرید مردم نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است و مردم همانند گذشته قادر به خرید کیلویی میوه و سبزیجات نیستند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس