روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 12 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

افتتاح آزادراه شرق اصفهان با حضور مجازی رئیس جمهور

  • کد خبر 13931
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

مجری طرح های زیربنایی استان اصفهان گفت: با پیگیری های انجام شده آزادراه شرق اصفهان، پنجشنبه هفته جاری توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

علیرضا صلواتی مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان اظهار داشت: قطعات اول و دوم آزادراه شرق اصفهان که یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی استان و تکمیل کننده کریدور شمال جنوب کشور است، سرانجام پس از سال‌ها، پنجشنبه هفته جاری به صورت ویدئوکنفرانس و توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

تخصیص ۴۵۰ میلیارد تومان بودجه به منظور تکمیل آزادراه شرق اصفهان

او با اشاره به تخصیص بودجه به پروژه‌های مهم زیربنایی استان اصفهان تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۴۵۰ میلیارد تومان بودجه به به منظور تکمیل آزادراه شرق اصفهان هزینه شده و قطعات یک و دو این آزادراه حدفاصل جاده اصفهان – کاشان تا پل فرودگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان ادامه داد: در ساخت این دو قطعه کنارگذر شرق اصفهان ۳۰ درصد سهم دولت و ۷۰ درصد سهم بخش خصوصی بوده و صندوق بازنشستگی کشوری ۷۰ درصد از هزینه آن را تأمین می‌کند.

او ادامه داد: طول قطعه نخست این پروژه حدود ۳۰ کیلومتر و طول قطعه دوم ۳۴ کیلومتر بوده و در این مسیر، ۴ پل فلزی اجرا شده است.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با بیان اهمیت ملی این پروژه افزود: تلاش ما این است که کریدور شمالی جنوبی اصفهان را تکمیل کنیم و آزادراه شرق اصفهان، بخشی از این پروژه به شمار می‌رود که با تکمیل آن، اتفاق بزرگی در تکمیل این کریدور صورت می‌گیرد.

او افزود: اگرچه مسیر آزادراه کنارگذر شرق اصفهان مورد استفاده شهروندان اصفهانی قرار می‌گیرد، اما از آنجا که بخش عمده‌ای از کریدور شمال- جنوب کشور از مسیر تبریز-بوشهر است، عمده مسافرانی که از شمال یا جنوب کشور قصد تردد دارند و یا بار‌هایی که در این کریدور جابه‌جا می‌شوند، از مسیر آزادراه کنارگذر شرق اصفهان عبور خواهد کرد.

تأثیرات قابل توجه تکمیل آزادراه شرق اصفهان

صلواتی با اشاره به کوتاه شدن مسیر مسافران در این پروژه، تصریح کرد: این آزادراه مسیر شمال-جنوب کشور را از ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر در مقاطع مختلف کوتاه‌تر می‌کند و زمان سفر را از ۳۰ دقیقه تا ۸۰ دقیقه کاهش می‌دهد.

او درباره تأثیرات مثبت پروژه آزادراه کنارگذر شرق اصفهان نیز خاطرنشان کرد: آزادراه کنارگذر شرق اصفهان مسیری ایمن و روان است و دسترسی مناطق جنوبی استان اصفهان به شمال کشور را تسهیل و تسریع می‌کند.

پد هلی‌کوپتر امداد و نجات و مجتمع‌های بین‌راهی پیشرفته

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان خاطرنشان کرد: احداث پایگاه‌های هلال‌احمر، اجرای پد هلیکوپتر امداد و نجات، پیش‌بینی احداث ۵ مجتمع بین‌راهی پیشرفته و به‌روز نیز در دستورکار ما در این پروژه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس