روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ October 28 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

در مدت ۳ ساعت ؛

روسها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند

  • کد خبر 13791
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۷/۲۴

یک کپسول سایوز که حامل سه فضانورد است و صبح امروز به فضا پرتاب شد و برای نخستین بار در مدت زمان سه ساعت به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

به نقل از سی ان ان، صبح امروز  کیت روبینز فضانورد ناسا همراه سرگی ریاژیکوف و سرگی دوسورچکوف فضانوردان روس  همراه یک کپسول سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند.

این سفر که ماموریت «اکسپدیشن ۶۴» نام داشت، در نوع خود رکوردی به حساب می آید و پس از ۳ ساعت و ۲بار مدار زدن دور زمین، فضانوردان را به مقصدشان رساند.

کپسول سایوز مذکور از مقر فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. ایستگاه فضایی بین المللی نیز با انتشار پستی اعلام کرد کپسول به ماژول Rassvet ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده است.

این دومین باری است که روبینز به فضا سفر می کند اما نخستین سفر ریاژیکوف و کودسورچکوف به فضا به حساب می آید. این فضانوردان قرار است ۶ ماه در آزمایشگاه فضاییی اقامت کنند.

همچنین در این سفر یک عروسک بافتنی به نام «یوری» فضانوردان را همراه کرد. همسر کودسورچکوف این عروسک را بافته که به عنوان نشانگر گرانش صفر عمل کرد. به عبارت دیگر با شناور شدن عروسک در کپسول، فضانوردان متوجه می شوند وارد فضا شده اند.

به گفته ناسا هریک از فضانوردان می توانند نشانگر گرانش صفر خود را در سفر فضایی همراه ببرند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس