روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ October 28 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

از قزاقستان؛

فضانورد زن ناسا باز هم با راکت روسی به فضا می‌رود

  • کد خبر 13789
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۷/۲۳

علیرغم تلاش‌های آمریکا برای بی نیازی از راکت‌های روسی برای سفر به فضا، ناسا باز هم مجبور شد برای انتقال یک فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی از خدمات روسیه استفاده کند.

یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس قرار است تا ساعاتی دیگر با استفاده از راکت سایوز روسیه از قزاقستان به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل شوند.

فضانورد ناسا که برای این سفر انتخاب شده یک زن به نام کریس کسیدی است که به همراه آناتولی ایوانیشین و ایوان وگنر به فضا سفر می‌کند. این افراد یک هفته بعد از حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی در تاریخ ۲۱ اکتبر به زمین باز می گردند.

حدود یک ماه قبل راکت دراگون شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس توانست چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کند. معمولاً حداکثر 6 فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت دارند. اما با حضور سه فضانورد جدید در آن این رقم به هفت نفر می‌رسد.

در سال ۲۰۱۱ برای آخرین بار تعدادی فضانورد آمریکایی با یک شاتل ساخت این کشور به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل شدند و از آن زمان تا یک ماه قبل تلاش‌های ناسا در این زمینه با شکست مواجه شده بود.

البته قرار است دو شرکت خصوصی اسپیس ایکس و بوئینگ برای توسعه برنامه‌های فضایی ناسا به آن کمک کنند. اولین تست فضایی بوئینگ قرار است سال آینده انجام شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس