روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ October 28 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان خبر داد:

کاهش ۱۶‌.۵ درصدی موالید استان در سال ۹۸

  • کد خبر 13783
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: موالید استان در سال ۹۸ حدود ۶۱ هزار و ۲۱ ولادت بوده که در مقایسه با سال ۹۷ که تعداد موارد ولادت ۷۳ هزار و ۱۴۳ مورد بوده، حدود ۱۶.۵ درصد کاهش داشته است. بیشترین فراوانی نام در پسران مربوط به اسامی امیرعلی، علی و امیرحسین و در دختران مربوط به فاطمه، زهرا و حلما است.

حسین غفرانی کجانی با بیان اینکه جمعیت استان به صورت تخمینی پنج میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در میانه سال ۹۸ بوده است، اظهار کرد: بیشترین جمعیت در استان مربوط به شهرستان اصفهان با جمعیت تخمینی دو میلیون و ۳۱۰ هزار نفر است.

وی با توضیح اینکه کمترین جمعیت در استان مربوط به شهرستان خور و بیابانک با جمعیت تخمینی ۲۰ هزار و ۱۱۱ نفر است، تصریح کرد: موالید استان در سال ۹۸ حدود ۶۱ هزار و ۲۱ مورد ولادت بوده که در مقایسه با سال ۹۷ که تعداد موارد ولادت ۷۳ هزار و ۱۴۳ مورد بوده، حدود ۱۶.۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به موارد فوتی استان در سال ۹۸، خاطرنشان کرد: موارد فوتی استان در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار و ۳۳۵ فوت بوده که در مقایسه با سال ۹۷ که تعداد موارد فوتی استان ۲۳ هزار و ۷۹۰ مورد بوده، حدود ۶.۴ درصد افزایش داشته است.

کاهش موارد ازدواج و طلاق استان در سال ۹۸

وی با بیان اینکه تعداد موارد ازدواج استان در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار و ۳۳۵ ازدواج بوده است، افزود: این تعداد ازدواج در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ با کاهش شش درصدی روبرو بوده است، چرا که در سال ۹۷ تعداد ۲۷ هزار و ۳۹۳ ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به سال ۹۸ دو هزار و ۵۸ مورد ازدواج در سال ۹۷ بیشتر بوده است.

غفرانی با اشاره به کاهش موارد طلاق استان در سال ۹۸، ادامه داد: در سال ۹۸ موارد طلاق در استان حدود ۱۰ هزار و ۲۴ مورد بوده که در مقایسه با سال ۹۷ که ۱۰ هزار و ۸۰۳ مورد طلاق به ثبت رسیده است کاهش ۷.۲ درصدی داشته است.

وی در خصوص میانگین سن ازدواج و طلاق، گفت: میانگین سن ازدواج برای زوج ۲۸.۳۸ سال و برای زوجه ۲۴.۳ سال و میانگین سن طلاق برای زوج ۳۸ سال و برای زوجه ۳۳ سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان بیشترین فراوانی نام در پسران را مربوط به اسامی امیرعلی، علی و امیرحسین عنوان کرد و افزود: بیشترین فراوانی نام در دختران مربوط به فاطمه، زهرا و حلما است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس