روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ October 22 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

نگرانی از افزایش آمار مبتلایان کرونا در اصفهان

  • کد خبر 13692
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۶/۲۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ۸۲ به ۶۲ درصد موجب رشد صعودی مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ و میر شده است.

طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: وضع ابتلا کرونا در استان‌های اصفهان، تهران، قم و آذربایجان شرقی به شدت نگران کننده است.بررسی‌ها در این استان‌ها و دیگر نقاط کشور نشان می‌دهد رشد صعودی مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ و میر‌های ناشی از کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ۸۲ به ۶۲ درصد است.

 او با اشاره به اینکه برگزاری راهپیمایی محلی اربعین در کشور بویژه استان‌های پرخطر کرونا از جمله اصفهان ممنوع است افزود: هم اکنون در مقایسه با ماه‌های ابتدای شیوع کرونا، عادی شدن رفتار‌ها و بی توجهی مراعات مردم به رعایت فاصله گذاری‌ها و زدن ماسک بیشتر شده و  شاهد ابتلای مجدد افرادی  هستیم  که قبلاً  به کرونا مبتلا شده اند از جمله در استان قم و این موضوع در نتایج تحقیقات واکس کرونا هم تأثیر داشته است.

چنگیز ادامه داد:در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که موضوع برخورد و مجازات با کسانیکه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با هماهنگی با سیستم قضائی با جدیت بیشتری دنبال شود، با توجه به افزایش بیماری تنفسی و آنفولانزا در فصل پاییز، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری، زدن ماسک و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها به عنوان یک عادت معمول زندگی تا ریشه کن شدن کرونا ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تأکید کرد: درباره  مصاحبه کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در فضای مجازی باید بگویم که  آمار ارائه شده دقیق است و نگفته ایم که این آمار ناشی از بازگشایی مدارس است بلکه تأکید بر خودداری از حضور در مدرسه، دانش آموزان و معلمان مبتلا و دانش آموز و کادر مدرسه ایی که در خانواده هایشان دست کم یک نفر مبتلا به کروناست.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس