روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ September 20 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

دسترسی مدارس استان اصفهان تا مهر به اینترنت رایگان

  • کد خبر 13677
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۶/۲۵

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: مدارس شهری و روستایی استان اصفهان تا اول مهر به اینترنت رایگان دسترسی پیدا می‌کنند.

حمیدرضا خردمند رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: براساس تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقدامات شرکت مخابرات و با توجه به اختصاص بخشی از آموزش‌ها از طریق آنلاین و در فضای مجازی، این مهم از ماه گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

او اضافه کرد: بر این اساس تاکنون ۹۰ درصد مدارس روستایی استان از مجموع یکهزار و ۴۰۰ مدرسه به اینترنت رایگان دسترسی پیدا کردند.

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان ادامه داد: حتی در مناطق روستایی که امکانات استفاده از اینترنت شرکت مخابرات نبود از شرکت‌های همراه اول و ایرانسل برای رفع این مشکل کمک گرفته شد.

به گفته او در مدارس شهری استان حدود ۹۸ مدرسه تاکنون از خدمات اینترنت رایگان بهره‌مند شدند و مابقی تا اول مهر به این امکان دست می‌یابند.

خردمند یادآور شد: همچنین براساس این تفاهم نامه عنوان شد که هیچ مدرسه‌ای به دلیل کمبود تجهیزات شامل مودم و یا قطعی تلفن بخاطر بدهی از این امکان محروم نماند که این مهم نیز در استان در دستور کار قرار گرفته است.

او یادآور شد: با هماهنگی و همکاری صورت گرفته با اداره مخابرات در تلاش هستیم تا ادارات نواحی و مناطق به فیبر نوری تجهیز شوند تا از سرعت اینترنت و پهنای باند بالاتری استفاده کنند.

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره بحث رایگان شدن استفاده دانش‌آموزان از شبکه آموزشی شاد گفت: اقدامات برای عملی شدن این بحث که توسط رییس‌جمهوری مطرح شد در سطح وزارتخانه در دست بررسی است.

دست کم ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در استان اصفهان از روز ۱۵ شهریور، سال تحصیلی خود را در بیش از پنج هزار واحد آموزشی آغاز کردند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس