روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ September 20 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون عمرانی استانداری اصفهان:

زنده رود تا پایان تابستان جریان دارد

  • کد خبر 13674
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۶/۲۵

معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: زمان جریان آب در رودخانه زاینده رود تا پایان تابستان پیش بینی شده است.

حجت‌الله غلامی معاون عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه ذخیره سد زاینده رود به ۲۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است،گفت: ابتدای تابستان دریاچه سد زاینده رود بالغ بر ۶۴۰ میلیون مترمکعب بود که با توجه به وضعیت نسبتاً خوب و درخواست کشاورزان اصفهان برای تخصیص آب جهت کشت تابستانه، زاینده رود رهاسازی شد.

او افزود: وزارت نیرو درخواست تأمین آب کشاورزی در تابستان را در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مطرح کرد و رهاسازی آب تابستانه با دو شرط رسیدن به خط قرمز ذخیره ۲۰۰ میلیون متر مکعبی در سد زاینده رود و عدم رهاسازی آب پاییزه در شرایطی که وضعیت ذخیره سد و بارش‌های پیش رو مطلوب نباشد، انجام شد.

معاون عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به مطرح شدن دو شرط اساسی رهاسازی آب تابستانه در کارگروه سازگاری با کم آبی استان اصفهان گفت: بر اساس تعهدی که کشاورزان بر اجرای دو شرط اساسی داشتند، زاینده رود برای کشت تابستانه رهاسازی شد.

او اضافه کرد: کشاورزان استان اصفهان با آب رهاسازی شده در تابستان کشت خوبی انجام دادند و با هماهنگی صنف کشاورزی آب توزیع شد.

غلامی با اشاره به اینکه اگر با روال معمول آب توزیع می‌شد در دوازدهم شهریور ماه به خط قرمز ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سد زاینده رود می‌رسیدیم، تصریح کرد: اگر این اتفاق می‌افتاد کشاورزان ضرر هنگفتی می‌کردند، اما با صرفه جویی‌های اعمال شده هنوز هم به خط ۲۰۰ میلیون متر مکعب در سد زاینده رود نرسیدیم.

او افزود: بر اساس آماری که شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان ارائه کرده است تا ۲۸ شهریور ماه آب رهاسازی می‌شود و تا آخرین روز تابستان، آب در زاینده رود جریان خواهد داشت.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس