روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ September 20 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فلاحی: ستاد مبارزه با کرونا درباره زمان برگزاری کنکور تصمیم‌گیری می‌کند

  • کد خبر 13564
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به جلسه شب گذشته روسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش با وزرای علوم و بهداشت، زمان برگزاری کنکور سراسری منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا شد.

احمدحسین فلاحی اظهار کرد: بعد از دستور رییس مجلس شورای اسلامی درباره‌ی برگزاری جلسه‌ای پیرامون بررسی ملاحظات برگزاری کنکور سراسری نشستی با حضور روسای کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و تعداد دیگری از نمایندگان با وزرای علوم و بهداشت و رییس سازمان سنجش برگزار شد و پیشنهاد تعویق یک ماهه مورد پذیرش قرار گرفت، البته منوط به این‌که در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب نهایی برسد.

وی ادامه داد: ما از همان ابتدا هم تاکید داشتیم که باید موضوع زمان برگزاری کنکور سراسری منوط به تصمیم ستاد مقابله با کرونا شود کما این‌که پیش از این هم یکبار ستاد زمان کنکور را به عقب انداخته بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در نشست قبلی روسای کمیسیون‌های آموزش و بهداشت با وزرای علوم و بهداشت تصمیم‌گیری‌هایی درباره برگزاری کنکور ارشد صورت گرفت که در این نشست میزان رعایت پروتکل‌ها بررسی شد. وزارت علوم اظهار ناتوانی کرده که نمی‌تواند بهتر از این پروتکل‌ها را رعایت کند، چون اساسا برخی از حوزه‌های امتحانی حتی کولر هم ندارند. با توجه به این‌ شرایط مقرر شد که درباره‌ی زمان برگزاری کنکور سراسری به گونه‌ای دیگر تصمیم‌گیری شود. سازمان سنجش مهلتی برای رعایت انجام پروتکل‌ها خواست و در نهایت هم قرار شد کنکور در زمانی برگزار شود که بتوان پروتکل‌ها را اجرایی کنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس