روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ September 23 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

چگونه از خطرات وای‌ فای رایگان در امان باشیم؟

  • کد خبر 13558
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۵/۲۰

استفاده از وای فای رایگان خطرات بسیاری برای اطلاعات شخصی کاربران دارد که بهتر است آن‌ها را بشناسید.

ممکن است گاهی در مکانی حضور داشته باشید که تنها راه انجام کار واجب شما دسترسی به وای فای عمومی باشد؛ اگر قرار است چنین کاری را انجام دهید بهتر است خطراتی که در کمین شما هستند را بشناسید.

اگر قصد دارید به یک وای فای عمومی در کافی شاپ، فرودگاه یا هر جای دیگر متصل شوید، بهترین توصیه این است که این کار را انجام ندهید، زیرا هر کس در نزدیکی شما باشد می‌تواند در صورت استفاده از شبکه وای فای مذکور به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. این اطلاعات حتی شامل مواردی می‌شوند که از آن‌ها به عنوان رمزگذاری شده یاد می‌کنند. استاندارد‌های وای‌فای دارای نقص هستند و نباید به آن‌ها اعتماد کرد.

اما اگر در شرایطی قرار دارید که باید به وای‌فای متصل شوید، چند پیشنهاد برای بهبود ایمنی شما وجود دارد:

به هیچ یک از اطلاعات شناسایی شخصی خود دست نزنید (PII)

هنگام استفاده از یک شبکه عمومی وای‌فای به هیچ وجه به اطلاعات شناسایی خود از جمله اطلاعات بانکی، شماره تأمین اجتماعی و آدرس منزل دست نزنید. به یاد داشته باشید، برخی از حساب‌ها هنگام ورود به سیستم مواردی مانند شماره تلفن را از شما در خواست می‌کنند، بنابراین ممکن است ناخواسته اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی خود را به یک فرد دیگر بدهید.

 

  •  اطلاعات شناسایی شخصی در فضای مجازی

از شبکه‌های خصوصی مجازی استفاده کنید

شبکه‌های خصوصی مجازی به شما این امکان را می‌دهند که یک اتصال ایمن به یک شبکه دیگر از طریق اینترنت ایجاد کنید. از آن‌ها می‌توان به عنوان محافظی در برابر افرادی استفاده کرد که قصد دسترسی به اطلاعات شما را دارند. شبکه‌های خصوصی مجازی یک جایگزین عالی برای شبکه‌های عمومی وای‌فای هستند.

از اتصالات SSL استفاده کنید

می‌توانید با استفاده از SSL یک لایه رمزنگاری به اتصالات دستگاه خود اضافه کنید. هنگام مرور اینترنت، مطمئن شوید که گزینه "همیشه از HTTPS استفاده کن" فعال باشد. این گزینه باید در تمامی سایت‌هایی که شما به طور مکرر از آن‌ها بازدید می‌کنید و آن‌هایی که از شما اطلاعات شخص درخواست می‌کنند در دسترس باشد. به یاد داشته باشید که اکثر وب‌سایت‌هایی که به حساب کاربری یا اعتبار نیاز دارند در بخشی از تنظیمات خود گزینه HTTPS را گنجانده‌اند.

اتصالات SSL

اشتراک گذاری را خاموش کنید

هنگام استفاده از وای‌فای عمومی حتما اشتراک‌گذاری فایل‌های خود را خاموش کنید. انجام این کار آسان است، اما در هر سیستم‌عامل تفاوت دارد؛ می‌توانید برای انجام این کار به بخش تنظیمات رفته و از آن‌جا گزینه مورد نظر را پیدا و غیرفعال کنید.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس