روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 18 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس

  • کد خبر 13503
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۵/۰۱

کیفیت هوای اصفهان با میانگین ۱۲۶ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۸۲ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا با میانگین ساعتی ۱۲۶ در وضعیت ناسالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۳، خیابان استانداری روی عدد ۷۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۸۹، خیابان پروین روی عدد ۱۱۹ و خیابان رودکی روی عدد ۴۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در کاشان با میانگین ۶۷، نجف آباد با میانگین ۶۳، شاهین شهر با میانگین ۹۰، مبارکه با میانگین ۶۵ و سجزی با میانگین ۵۳ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

کلانشهر اصفهان از ابتدای سال جاری تا پایان ماه تیر، دو روز هوای پاک، ۱۰۶ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۱۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای عموم را تجربه کرد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس