روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 18 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان سالم است

  • کد خبر 13473
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۷۷ در وضعیت سالم است.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است ثبت شد. شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز با میانگین ۷۷ در وضعیت قابل قبول (سالم) قرار گرفت.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۸۹، خیابان استانداری روی عدد ۷۸، پروین روی عدد ۷۰، بزرگراه خرازی بدون عدد شاخص و خیابان رودکی روی عدد ۷۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۷۷، مبارکه با میانگین ۶۲، شاهین شهر با میانگین ۸۱ و نجف آباد با میانگین ۷۸ در وضعیت (قابل قبول) سالم و در کاشان با میانگین ۱۰۵ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس