روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ August 13 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تخت فولاد اصفهان به سایت موزه گردشگری معنوی تبدیل می‌شود

  • کد خبر 13459
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۴/۲۲

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان گفت: تبدیل تخت فولاد به سایت موزه گردشگری معنوی در حوزه جغرافیایی ملی و بین المللی چشم‌انداز این مجموعه است که به زودی عملیاتی می شود.

سید علی معرک نژاد مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان اظهار داشت: تمامی پهنه ۷۵ هکتاری مجموعه تخت فولاد را می‌توان به عنوان یک موزه در نظر گرفت که از جمله بخش‌های با ارزش آن از لحاظ تاریخی و فرهنگی می‌توان به سنگ قبور، کتیبه‌ها، بنا‌ها و معماری‌هایی که در دوره‌های مختلف از جمله ایلخانی، صفویه و قاجار انجام شده اشاره کرد.

او ادامه داد: این ظرفیت‌های بالقوه باعث شده تا تخت فولاد تبدیل به یک سایت موزه شود که این سایت موزه نیاز به تجهیزات و امکانات اضافی ندارد بلکه برای راه اندازی سایت موزه‌ها، خوانا سازی در سه سطح تخت فولاد، سطح شهر اصفهان و در سطح ملی مورد نظر است.

دیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان تصریح کرد: تبدیل تخت فولاد به سایت موزه گردشگری معنوی در حوزه جغرافیایی ملی و بین المللی چشم‌انداز این مجموعه بوده که قرار است با مشارکت‌هایی از سوی برخی نهاد‌ها به سرانجام برسد.

معرک نژاد افزود: با توجه به اینکه باید با استفاده از تعاملات و تبادلات فرهنگی در سطح ملی، برنامه ریزی‌های دقیقی انجام دهیم با کمیته ملی موزه‌های ایران که یک نهاد ملی است تفاهم نامه ملی امضا کردیم تا این نهاد در سطح بین المللی مجموعه را در زمینه‌های ارائه خدمات و آشنایی با سطح جهانی موزه‌ها حمایت و پشتیبانی کند.

او ادامه داد: امضای تفاهم نامه با کمیته ملی موزه‌های ایران سبب می‌شود بتوانیم تخت فولاد را به عنوان یک سایت موزه گردشگری به شبکه‌های موزه جهانی مرتبط کنیم.

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان با بیان اینکه این تفاهم نامه به تبلیغات و بازاریابی ما در این زمینه کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه در نوع خود بی نظیر و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین جهت سعی داریم اقدامات پویا سازی و خدمات بهتر را بر روی آثاری که در سال ۱۳۷۵ با کمک سازمان میراث فرهنگی اصفهان به ثبت ملی رسیده است، انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس