روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ July 13 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کفش ها از شخصیت ما چه می گویند؟

  • کد خبر 13395
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

کفش‌ها فقط یکی از اعضای پوشش ما هستند، اما تحقیقی نشان داده ما کفش هایمان را بر اساس شخصیت مان انتخاب می‌کنیم.

کفش‌ها فقط یکی از اعضای کوچک پوشش ما هستند، اما دیگران توجه زیادی به آن‌ها دارند. حتی تحقیقی نشان داده ما کفش هایمان را بر اساس شخصیت مان انتخاب می‌کنیم.

برونگرا‌ها و افراد خلاق ممکن است کفش‌های روباز و پررنگ را ترجیح دهند و از طرفی افراد خونسرد و انعطاف پذیر ممکن است به دنبال کتانی‌های راحت با رنگ خنثی باشند.

در ادامه می‌خواهیم ببینم شخصیت ما چگونه بر انتخاب کفش ما تأثیر می‌گذارد.

۱- افراد برونگرا

طبق این تحقیق، این نوع افراد کفش‌های رنگی را به کفش‌های سیاه و سفید ترجیح می‌دهند. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند تا شخصیت خود را ابراز کنند و به نظر آن‌ها رنگ‌های خنثی خسته کننده اند.

۲- افراد خلاق

کفش‌های پررنگ هم پذیرا بودن و برخورداری از یک قدرت تخیل قوی را تداعی می‌کنند. این افراد از کفش‌ها برای نشان دادن اشتیاق بی پایان خود استفاده می‌کنند.

۳- افراد سازگار

طبق تحقیق مذکور، کسانی که کفش‌های کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه به پا می‌کنند معمولاً افراد سازگارتری هستند. آن‌ها تواضع، بخشندگی و دوستی بیشتری از خود نشان می‌دهند و به ندرت پیش می‌آید آن‌ها را با کفش‌های برند و گران قیمت با نوک تیز ببینیم. برعکس، کسانی که سازگاری کمتری دارند، ممکن است کفش‌های مردانه‌تر یا لژ بلند را ترجیح دهند.

۴- افراد وظیفه شناس

کفش‌های این دست آدم‌ها تمیز است و فکر شده انتخاب شده است. در عین حال، این تحقیق نشان داد، میان جذابیت کفش و توانایی نگهداری درست از کفش‌ها هیچ ارتباطی با این خصیصه وجود ندارد.

۵- افراد خونسرد

طبق تحقیق مذکور، این دست افراد لوفر‌های غیررسمی را به کفش‌های پاشنه بلند ترجیح می‌دهند.

۶- افراد دوری گزین

این افراد احتمالاً هرگز اجازه نمی‌دهند بفهمید واقعاً چه احساسی دارند یا چه در فکرشان می‌گذرد؛ آن‌ها معمولاً وقتی پای نظر خودشان در میان باشد، دیدگاه‌های دیگران را در نظر نمی‌گیرند. کفش‌های آن‌ها جذاب یا مد روز نیست. آن‌ها کتانی‌های رنگ خنثی را ترجیح می‌دهند که چیزی از شخصیت شان برملا نمی‌کند.

۷- آدم‌های متمول

اگر دوست دارید کفش‌های برندتان را به رخ بکشید، ممکن است معنی اش آن باشد که می‌خواهید روی جایگاه اجتماعی تان تأکید داشته باشید. کفش‌های برند گران قیمت هستند و اگر استطاعت خریدشان را دارید، احتمالاً فرد عادی‌ای نیستید.

۸- آدم‌های پذیرا

آنطور که این تحقیق نشان می‌دهد، کسانی که پذیرای تجربه‌های جدید هستند ممکن است توجه بیشتری به کفش‌های خود داشه باشند. آن‌ها ترجیح می‌دهند کفش‌های جذاب و نامتعارف به پا کنند که اغلب پررنگ هم هستند.

۹- افراد نگران

این افراد به مراقبت و توجه نیاز دارند. به همین دلیل ممکن است لباس‌ها و کفش‌هایی را انتخاب کنند که آن‌ها را ابراز کند و مشتاق اند ویژگی‌های شخصیتی شان را آشکار کنند. به همین دلیل است که کفش‌های مد روز و نامتعارف می‌پوشند. پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند و نوک تیزی که راحت نیستند می‌تواند حاکی از آن باشد که این افراد برای نظرات دیگران ارزش قائلند. آن‌ها وجهه‌ی اجتماعی را به کاربردی بودن کفش‌ها ترجیح می‌دهند و این مسأله برای آن‌ها اولویت دارد.

منبع:روزیاتو

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس