روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ September 26 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون شرکت آب منطقه ای اصفهان اعلام کرد؛

ذخیره ۶۱۹ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود

  • کد خبر 13276
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۲/۳۱

اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۶۱۹ میلیون مترمکعبی مخزن سد زاینده رود، گفت: متاسفانه بارش های حوضه زاینده رود زیر نرمال است و طبق برنامه کمیته سازگاری با کم آبی استان و با هماهنگی کشاورزان، توزیع آب کشاورزان بین ۱۲ تا ۱۵ خرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

حسن ساسانی در مورد آخرین وضعیت بارش ها در حوضه زاینده رود، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۱۶۹ میلیمتر بارش در ایستگاه چلگرد ثبت شده که این میزان بارش در سال گذشته ۲۱۲۴ میلیمتر و در متوسط بلندمدت ۱۳۴۸ میلمتر بود.

وی افزود: میزان بارش های حوضه زاینده رود نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت ۱۳ درصد کاهش داشته است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان تصریح کرد: اگرچه امسال در خشکسالی به سر نمی بریم، اما در ترسالی هم نیستیم و باید توجه داشت که بارش های حوضه زاینده رود زیر نرمال است و نمی توانیم همانند دوران ترسالی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره مخزن سد زاینده رود ۶۱۹ میلیون مترمکعب است، اظهار کرد: ورودی سد زاینده رود ۱۰۳ و خروجی آن ۹۶ مترمکعب بر ثانیه است.

ساسانی با تحلیل وضعیت آبی استان، گفت: در حال حاضر میزان بارش ها نسبت به سال های گذشته بسیار پایین است و با توجه به بیماری کرونا پیوسته ورودی و خروجی سد زاینده رود پایش می شود و با برنامه ریزی به دنبال این هستیم که مشکلی برای شرب و بهداشت ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: با وجود پایش منابع آبی استان، نیازمند صرفه جویی مصرف آب در حوزه های شرب و بهداشت، صنعت، کشاورزی و ... هستیم، به خصوص زمانی که قرار است به دلیل کرونا دست ها را به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهیم، در این مدت شیر آب باید حتما بسته شود که می تواند موجب صرفه جویی در مصرف آب شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در خصوص حقابه کشاورزان شرق اصفهان، اظهار کرد: طبق برنامه کمیته سازگاری با کم آبی استان و با هماهنگی کشاورزان، توزیع آب کشاورزان بین ۱۲ تا ۱۵ خرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت آب شرب و بهداشت که به عنوان خط قرمز وزارت نیرو شناخته می شود، اظهار کرد: هر تصمیمی در خصوص ادامه فرایند کشاورزی در اصفهان و نحوه توزیع آب بر عهده وزارت نیرو است و به طور طبیعی درخواست های کشاورزان به وزارتخانه ارسال و مورد بررسی قرار می گیرد.

ایسنا

ساسانی در خصوص نگرانی برای تامین آب شرب در تابستان، تاکید کرد: به طور قطع با صرفه جویی مشکلی در تامین آب شرب کشاورزان ایجاد نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس