روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ May 31 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

جدیدترین خبرها درباره شمار مبتلایان به کرونا در جهان

کدام کشورها سیر صعودی و کدام سیر نزولی شیوع را دارند؟

  • کد خبر 13223
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۲/۲۰

جدیدترین خبرها درباره شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را در این گزارش بخوانید.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت تا صبح امروز (شنبه) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به چهار میلیون و ۱۲ هزار و ۸۵۷ نفر افزایش یافته است.

همچنین شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس به ۲۷۶ هزار و ۲۱۶ نفر  و شمار بهبود یافتگان به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۱۸۶ تن رسیده است.

کشور‌های آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، روسیه، فرانسه و آلمان بالاترین شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ را دارند.

جدیدترین خبر‌ها درباره وضعیت کشور‌های آلوده به ویروس کرونا و شمار مبتلایان جهانی را در زیر بخوانید:

 

روز بدون فوتی در چین و کره جنوبی

طی شبانه‌روز گذشته در چین یک مورد جدید ابتلا به کرونا و در کره جنوبی ۱۸ مورد جدید ثبت شده و دو کشور هیچ مورد فوتی نداشتند.

محدودیت‌های اعمال‌شده در ترکیه

اجرای مقررات محدودیت خروج از خانه در ۲۴ استان ترکیه از نیمه شب آغاز شد. این محدودیت در چارچوب تدابیر مقابله با کرونا برای پنجمین بار در استان‌های بزرگ ترکیه از جمله استانبول و آنکارا اجرا می‌شود. این محدودیت به مدت ۴۸ ساعت ادامه خواهد یافت.

این بار هفت استان آنتالیا، آیدین، مرسین، موغلا، ارزروم، هاتای، مالاتیه از اجرای مقررات محدودیت خروج از خانه معاف شده اند. در طول اجرای محدودیت در ۲۴ استان ترکیه، نانوایی ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و میوه فروشی‌ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد و نانوایی‌ها در محله‌ها نان توزیع خواهند کرد.

 

آخرین آمار ابتلا به کرونا در آمریکا

براساس جدیدترین آمار سازمان جهانی بهداشت تا روز شنبه ۹ مه ۲۰۲۰، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۷۸۵ نفر رسید. از این تعداد ۷۸ هزار و ۶۱۵ نفر جان باخته و ۲۲۳ هزار و ۶۰۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

رکورد تاریخی نرخ بیکاری در آمریکا طی ماه آوریل

طی ماه آوریل نرخ بیکاری در آمریکا رکوردی تاریخی ثبت کرده است و ۲۰/۵ میلیون نفر در این کشور شغل خود را از دست داده‌اند.

ابتلای ۱۱ تن از اعضای سرویس مخفی آمریکا به ویروس کرونا

وزارت امنیت داخلی آمریکا از ابتلای ۱۱ تن از اعضای سرویس مخفی که مسئول حفاظت از جان رئیس جمهور، خانواده وی و مقامات کاخ سفید هستند، به ویروس کرونا خبر داد.

پیشتر دو ماه قبل سرویس مخفی آمریکا مبتلا شدن یکی از کارکنانش به ویروس کرونا را تایید کرده بود. با این وجود، وزارت امنیت داخلی آمریکا در تازه‌ترین آماری که ارائه داده است شمار کارکنان مبتلا به کووید-۱۹ در سرویس مخفی را ۱۱ تن اعلام کرد.

وزارت بهداشت برزیل از ده هزار و ۲۲۲ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا و جان باختن ۷۵۱ نفر دیگر بر اثر این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داد. به این ترتیب، تعداد کل موارد آلودگی به ویروس کرونا در برزیل به ۱۴۵ هزار و ۳۲۸ مورد و تعداد کل موارد مرگ بر اثر این ویروس در برزیل به ۹ هزار و ۸۹۷ مورد رسید.

۱۲۵۱ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در آلمان

موسسه رابرت کخ اعلام کرد شمار موارد تایید شده آلوده به ویروس کرونا در آلمان با هزار و ۲۵۱ مورد افزایش به ۱۶۸ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده است.
این موسسه همچنین اعلام کرد شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا در آلمان نیز با ۱۴۷ نفر افزایش به هفت هزار و ۳۶۹ نفر رسید.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس