روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان سالم است

  • کد خبر 13179
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۲/۰۸

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۶۲ در وضعیت سالم است.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در نخستین ساعات امروز نیز با میانگین ۶۲ در وضعیت سالم است.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۷۲، خیابان استانداری روی عدد ۴۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۷۰، خیابان پروین روی عدد ۵۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۷۹ و خیابان رودکی روی عدد ۵۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شهر مبارکه با میانگین ۵۸، شاهین شهر با میانگین ۸۵ و نجف آباد با میانگین ۶۱ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۰۵ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش اصفهان و شهرستان‌ها به دلیل نقص فنی در سیستم داده‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس