روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ July 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

به مراجعه بیشتر مردم برای اهدای خون نیاز داریم

  • کد خبر 13175
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۲/۰۸

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت:با توجه به دستورالعمل جدید وزارت بهداشت مبنی بر اجازه فعالیت مجدد اتاق‌های عمل در بیمارستان‌ها، به مراجعه بیشتر مردم برای اهدای خون نیاز داریم.

مجید زینلی مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه هر سال با فرارسیدن ماه مبارک رمضان تعداد مراجعه کنندگان برای اهدای خون به شدت کاهش می‌یابد، اظهار کرد: امسال با توجه به بحران کرونا که از حدود دو ماه گذشته در کشور وجود داشته این کاهش مراجعه اهدا کنندگان محسوس‌تر بوده است.

او افزود: باید توجه داشت که اکنون به دلیل ممنوعیت انجام اعمال جراحی در بسیاری از بیمارستان‌ها در بحران کرونا ذخیره خونی استان خوب است، اما با توجه به دستورالعمل جدید وزارت بهداشت مبنی بر اجازه فعالیت مجدد اتاق‌های عمل در بیمارستان‌ها، به مراجعه بیشتر مردم برای اهدای خون نیاز داریم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر در هیچ گروه خونی کمبود نداریم، اضافه کرد:، اما باید توجه داشت که روند مراجعات تضمین کننده تامین خون مورد نیاز بیماران تالاسمی و هموفیلی و اتاق‌های عمل نیست.

او در خصوص فعالیت مراکز اهدای خون نیز گفت: همه مراکز اهدای خون در ماه مبارک رمضان فعالیت عادی خود را دارند و تنها در مرکز اهدای خون خواجو علاوه بر شیفت صبح و بعد از ظهر شیفت شبانه از ساعت ۲۱ تا ۲۴ فعال است.

منبع:ایمنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس