روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ July 09 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ادامه تعطیلی زیارتگاه‌ها و مساجد اصفهان تا نیمه اردیبهشت

  • کد خبر 13149
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۲/۰۱

استاندار اصفهان گفت: اماکن مقدس و زیارتگاه‌ها و مساجد این استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا نیمه اردیبهشت تعطیل است.

عباس رضایی استاندار اصفهان اظهار داشت: پیشنهاد تعطیلی اماکن مقدس و زیارتگاه‌ها و مساجد تا پایان اردیبهشت داده شد، اما پذیرفته نشد و برای بازگشایی مجدد این مکان‌های مذهبی پانزده روز آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

او ادامه داد: همه مردم مسلمان سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان در مساجد، اماکن مقدس و زیارتگاه‌ها حضور پیدا می‌کردند، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این توفق از ما سلب شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به تماس ویدئو کنفرانسی امروز با ستاد ملی مدیریت کرونا و رییس جمهوری گفت: مصوبات و تصمیمات امروز ستاد ملی کرونا، کلان و کشوری بود، اما برخی از این مصوبات شامل حال استان اصفهان هم می‌شود.

او تصریح کرد: کرونا هنوز تمام نشده و در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مسائل مهم مطرح شده در جلسه امروز ستاد ملی کرونا بود.

رضایی با تاکید بر ثبت نام مشاغل در سامانه و دریافت بهداشتی گفت: فعالیت کسب و کار‌های کم خطر از ۲۳ فروردین و در تهران از روز گذشته آغاز شده است امیدواریم که پیک جدیدی در هفته‌های آینده نداشته باشیم.

او خاطرنشان کرد: افزایش روند بیماران سرپایی در ۶ استان کشور امروز توسط وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اعلام شد که اصفهان جزو این استان‌ها نیست.

استاندار اصفهان اضافه کرد: فوتی‌های ناشی از کرونا در این استان به شدت کاهش پیدا کرده است و این موفقیت را مدیون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم هستیم و همچنان از مردم تقاضا و تاکید داریم که هر چه بهتر و بیشتر این پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رضایی بیان کرد: شناسایی افراد و غربالگری جدید در ۲۱ استان از جمله اصفهان شروع شده است.

او با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن ماسک که توسط دانشگاه صنعتی شریف تهیه شده انجام شد تاکید کرد: نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن‌های همراه مردم استان اصفهان کمک بزرگی به شناسایی بیماران می‌کند.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت استمرار فعالیت‌های عمرانی گفت: در جلسه امروز مقرر شد که نباید چرخ اقتصاد کشور از حرکت بیایستد و باید فعالیت مشاغل با خطر متوسط هم شروع شود، اما مشاغل پر خطر همچنان تعطیل خواهند بود.

او با اشاره به پرداخت وام‌های یک میلیونی و وام‌هایی که به کسب و کارها، اظهار داشت: بانک‌ها برای پرداخت وام به مشتریان خود یک سری قوانین و مقررات دارند، اما پرداخت این وام‌ها معاف از مقررات بانکی است.

رضایی خاطرنشان کرد: اتراق در بوستان‌ها و پارک‌های استان اصفهان همچنان ممنوع است، اما ورود به این پارک‌ها برای قدم زدن ایرادی ندارد؛ تصمیم جدیدی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گرفته نشده و مکان‌ها همچنان تعطیل هستند و تنها دوره‌های دکترا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه‌ها از امروز می‌توانند فعالیت داشته باشند و مقاطع لیسانس و فوق لیسانس همچنان تا اطلاع بعدی تعطیل است.

استاندار اصفهان گفت: پیش از این از شهروندان می‌خواستیم که از مترو و اتوبوس استفاده کنند، اما در زمان حاضر از آن‌ها تقاضا داریم که تا حد امکان از وسایل شخصی خود استفاده کنند؛ البته استفاده از وسایل نقلیه شخصی ترافیک ایجاد خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه خریداری اتوبوس جدید و بازسازی اتوبوس‌های قدیمی در کلان شهر‌ها در جلسه امروز مطرح شد اظهار داشت: شهرداری‌های استان باید از طریق معاونت عمرانی و امور شهرداری‌های کشور پیگیری لازم را در این زمینه داشته باشند و سهمیه خود را در این زمینه مطالبه کنند.

رضایی با اشاره به ورود ایرانیان به کشور اضافه کرد: بسیاری از هم استانی‌ها هم که از کشور‌های دیگر وارد می‌شوند باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در فرودگاه تست از آن‌ها گرفته خواهد شد و تا زمان اعلام نتیجه تست باید در قرنطینه بمانند.

به گفته او در صورتیکه در این مدت قصد استفاده از هتل را داشته باشند هزینه‌های اقامت در هتل را باید خودشان بپردازند، اما در قرنطینه می‌توانند با خانواده‌ها حضور داشته باشند در صورتیکه نتیجه مثبت اعلام شد باید پروتکل‌ها را بطور کامل رعایت کنند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس