روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کاهش ۶۹ درصدی تردد در راه‌های استان اصفهان

  • کد خبر 13033
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۱/۱۲

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری استان اصفهان از ابتدای طرح راهداری نوروزی تا یازدهم فروردین امسال میزان تردد در راه های استان ۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

محمدعلی صلواتی ، با اشاره به آخرین آمارهای تردد در محورهای استان اصفهان، اظهار کرد: طی روزهای ۲۵ اسفند تا یازدهم فروردین ماه، ۷ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۱۲۰ تردد در راه‌های استان ثبت شده که میزان ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۹ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: در این مدت، آمار خودروهای ورودی و خروجی به محورهای استان هر کدام ۷۱ درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

به گفته معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری استان اصفهان، طی این مدت تعداد وسیله نقلیه ورودی به راه‌های استان ۵۲۲ هزار و ۱۸۳ خودرو و تعداد وسیله نقلیه خروجی ۵۲۳ هزار و ۴۰۴ خودرو بوده است.

وی با بیان اینکه طرح راهداری نوروزی هر سال از ۲۵ اسفند ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت کنترل آن، امسال به دنبال پیشگیری از سفرهای نوروزی هستیم.

صلواتی با تاکید بر اینکه با وجود توصیه های وزارت بهداشت برای لغو سفرهای نوروزی و ماندن در خانه، برخی محورها همچنان تردد بالایی دارند، گفت: آزادراه اصفهان- زرین شهر (فلاورجان) با ۱۹ هزار و ۶۱۶ تردد، آزادراه زرین شهر-اصفهان (فلاورجان) با ۱۷ هزار ۵۰۹ تردد و اصفهان- زرین شهر (فولادشهر) با ۱۷ هزار و ۷۳۱ تردد، شلوغ ترین محورهای استان در روز یازدهم فروردین ماه بودند.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: در روز یازدهم فروردین ماه ۳۵۵ هزار و ۱۹۸ تردد در محورهای استان ثبت شد که ۲۳ هزار و ۲۸۷ مورد آمار تردد ورودی و ۲۳ هزار و ۴۸۶ مورد آمار تردد خروجی به استان را نشان می دهد.

بنا بر اعلام سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان، تمام ترددها (به غیر از ۴ گروه استثنا شده) در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در استان اصفهان ممنوع بوده، در صورت موارد خاص مثل موارد حاد بیماری، تردد با تشخیص پلیس امکان‌پذیر است.

همچنین خانواده حتی بدون وسیله نقلیه هم از مراجعه به مراکز تفریحی و تفرجگاه‌ها اجتناب کنند، همه پارک و بوستان‌ها تعطیل شده و نیروهای نظامی مستقر شده از ورود افراد ممانعت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس