روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ممنوعیت تمام سفر‌های برون شهری در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه

  • کد خبر 13030
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۱/۱۱

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت:تمام سفرهای برون شهری در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه قطع می‌شود و فقط خودروهای باری حامل مواد غذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش‌نشانی از این موضوع مستثنا هستند.

سردار مهدی معصوم‌بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در شرایطی که شیوع یک بیماری سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، مهمترین اولویت نیروی انتظامی، مقابله و مبارزه با هرگونه راه انتقال این بیماری است.

عضو ستاد استانی مقابله با بیماری کرونای اصفهان با اشاره به آمادگی پلیس برای بکارگیری همه توان و تجهیزات خود اظهارداشت: بر این اساس با هدف جلوگیری از افزایش تردد در معابر و کمک به پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، محدودیت تردد در جاده‌ها و معابر برون شهری استان اعمال می‌شود.

رییس پلیس استان اصفهان افزود: با توجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا، پلیس اصفهان طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می‌کند و از هم استانی‌ها می‌خواهد تا با خودداری از تردد‌های غیرضروری و لغو سفر‌های شهری و بین‌شهری خود، با پلیس همکاری‌های لازم را داشته باشند.

سردار معصوم بیگی از تعطیلی برخی صنوف غیرضروری در مدت اجرای این طرح خبر داد و تاکید کرد: واحد‌های صنفی مانند نانوایی‌ها، سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و خوراکی که مایحتاج ضروری مردمی را تامین می‌کنند اجازه فعالیت دارند و دیگر اماکنی که فعالیت آن‌ها غیرضروری است، تعطیل هستند و اگر کسانی موارد قانونی و بهداشتی را رعایت نکنند با آنان برخورد قاطع می‌شود.

او به تشدید محدودیت سفر‌های برون شهری در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین نیز اشاره کرد و افزود: تمام سفر‌های برون شهری در این روز‌ها قطع می‌شود و فقط خودرو‌های باری حامل مواد غذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش‌نشانی از این موضوع مستثنا هستند.

او همچنین از محدودیت تردد تمام خودور‌های شخصی در روز طبیعت خبر داد و گفت: در روز ۱۳ فروردین، خودرو‌های شخصی که در شهر اصفهان تردد کنند جریمه و به پارکینگ منتقل می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از مردم خواست تا به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود مانند تعطیلی پمپ بنزین‌ها توجهی نکنند و بدانند افرادی هدفمند یا بی‌هدف با شایعه‌پراکنی در فضای حقیقی و مجازی سعی در تشویش اذهان عمومی دارند که اینگونه افراد نیز با برخورد قاطع و قانونی پلیس فتا روبه‌رو می‌شوند.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس