روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بهبودی و ترخیص 2700 بیمار حاد تنفسی در اصفهان

  • کد خبر 13026
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون حدود 2 هزار و 700 نفر افرادی که مشکل حاد تنفسی داشته‌اند، ترخیص شده‌اند.

آرش نجیمی با اشاره به فعال شدن مرکز نقاهتگاه باغ ابریشم واقع در غرب اصفهان برای نگهداری بیمارانی که دوران نقاهت و بهبود خود را طی می‌کنند، اظهار داشت: این مرکز ظرفیت هزار تخت را دارد اما در زمان حاضر ۱۴۰ تخت آن فعال است و تاکنون ۳۲ بیمار که ۱۷ زن و ۱۵ مرد هستند در آن پذیرش شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که درمان بیمار مبتلا به کرونا دو هفته زمان نیاز دارد، گفت: بیمار پس از رفع علائم حاد بیماری و مرخص شدن از بیمارستان دو هفته از درمان خود را در نقاهتگاه می‌گذراند، در نقاهتگاه کادر درمان با تجهیزات کامل حضور دارند و وضعیت بیمار مرتب چک می‌شود.

وی با بیان این‌که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۲ نفر به دلیل عفونت حاد تنفسی بستری شدند که ۸۴ نفر از آن‌ها ترخیص شدند و بر اساس این آمار تعدادی کرونا مثبت و تعدادی منفی بودند، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر افرادی که مشکل حاد تنفسی داشته‌اند، ترخیص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره لغو فعالیت تیم پزشکان بدون مرز در اصفهان بیان کرد: تیم پزشکان بدون مرز شامل دو مهندس بودند که آمده بودند محیط و فضا را برای برپایی بیمارستان ببینند که با توجه به مخالفتی که برای برپایی بیمارستان توسط این پزشکان شد، موضوع منتفی و این تیم بازگشتند.

وی از مردم اصفهان خواست تا با مشارکت بیشتر و عمل به توصیه مسؤولان کمک کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا هرچه زودتر شکسته شود.

فارس

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس