روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ July 05 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سایه سنگین کرونا همچنان بر سر استان اصفهان

  • کد خبر 13009
  • تاریخ خبر ۱۳۹۹/۰۱/۰۴

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مسئله‌ای که این روز‌ها اوضاع کرونا در استان اصفهان را در وضعیت قرمز قرار داده مبتلا شدن افراد جامعه با میانگین سنی مختلف به این بیماری خطرناک است.

ارش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهارداشت: اصلی‌ترین راهکاری که می‌توان به قطع زنجیره گسترش انتقال بیماری کوید ۱۹ در استان اصفهان امید داشت رعایت و توجه بیشتر مردم جامعه نسبت به ماندن در خانه است.

او افزود: در حال حاضر تمامی اکیپ‌های شناسایی افراد مشکوک به ویروس کوید ۱۹ در سطح شهر اصفهان مشغول فعالیت هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: تاکنون از بین ۲۵۷۲ نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا خوشبختانه نمونه ازمایش ۱۶۲۷ نفر از این تعداد در استان اصفهان منفی گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یادآور شد: لازم به ذکر است که در حال حاضر امار بهبودیافتگان نسبت به امار جانباختگان از این بیماری در استان اصفهان بیشتر است و این بیانگر آن است که استان اصفهان توانایی مقابله با این ویروس را دارد.

نجیمی تاکید کرد: در حال حاضر طبق اخرین امار نمونه ازمایش ۱۶۲۷ نفر در استان اصفهان در مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت اعلام شده که در حال حاضر ۴۲۷ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های تحت پوشش بیماران کرونایی استان تحت درمان قرار گرفته اند.

او اضافه کرد:مسئله‌ای که این روز‌ها اوضاع کرونا در استان اصفهان را در وضعیت قرمز قرار داده مبتلا شدن افراد جامعه با میانگین سنی مختلف به این بیماری خطرناک است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص تاکید بر ماندن افراد درخانه در اوضاع ویروس کرونا یادآور شد: از انجایی که این ویروس در مرحله نهفتگی خود قرار دارد به همین دلیل ممکن است افراد زیادی با علائم ضعیف‌تر به این بیماری مبتلا شده و در سطح جامعه پراکنده باشند که این امر موجب گسترش انتقال این بیماری در استان اصفهان خواهد شد.

او گفت: امیدوار هستیم تا با رعایت مردم جامعه نسبت به هشدار‌ها و توصیه‌ها شاهد کاهش این بیماری در بعد از ایام تعطیلات سال جدید باشیم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس