روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ July 05 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

پیش‌بینی هوای استان اصفهان در نوروز 99

  • کد خبر 12980
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۲۶

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌ها از روزهای آخر اسفندماه 98 لغایت 15 فروردین ماه 99 استان اصفهان تحت تأثیر سامانه‌های جوی متعددی قرار خواهد گرفت که ره‌آورد آن‌ها بارش در بخش‌های مختلف استان خواهد بود.

بر اساس آخرین خروجی مدل و تحلیل‌های هواشناسی از روزهای آخر اسفندماه ۹۸ لغایت ۱۵ فروردین ماه  ۹۹ استان اصفهان تحت تأثیر سامانه‌های جوی متعددی قرار خواهد گرفت که ره‌آورد آن‌ها بارش در بخش‌های مختلف استان خواهد بود. 

بنا بر اعلام پرتال هواشناسی استان اصفهان، عبور توده‌های هوا، شرایط جوی متنوعی را در سطح استان ایجاد خواهد کرد؛ با توجه به ویژگی فصل بهار، بارش باران و برف (مناطق مرتفع و سردسیر) گاهی به صورت رگباری و وزش باد شدید موقتی در سطح استان به ویژه در نیمه غربی انتظار می‌رود. 

همچنین در نیمه شرقی استان و مناطق کویری شرایط وزش بادهای شدید همراه با طوفان گرد خاک محلی نیز انتظار می‌رود.

لازم به ذکر است طی دو هفته اول فروردین ماه با گذر سامانه‌های نسبتاً سرد، میانگین دما در سطح استان به ویژه کمینه دما کمتر از نرمال خواهد بود؛ فعالیت سامانه‌های جوی به تفکیک هفتگی به شرح ذیل است:

هفته آخر اسفند ماه: در حد مقادیر بلند مدت خواهد بود. وقوع بارش‌های سنگین مورد انتظار نیست. میانگین هفتگی دما نیز در سطح استان در حد نرمال (در نیمه شرقی بالاتر از نرمال و در مناطق غربی در حد نرمال) خواهد بود.

هفته اول فروردین: میانگین بارش در حد مقدار بلند مدت و در مناطق غرب و جنوب غرب استان شرایط بارشی فراتر از مقادیر بلند مدت هفتگی خواهد بود. در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش‌ها به صورت برف پیش‌بینی می‌گردد. 

هفته دوم فروردین ماه: میانگین بارش هفتگی در سطح استان بالاتر از نرمال به ویژه در نیمه غربی استان خواهد بود. میانگین دما در سطح استان نیز کمتر از مقادیر بلندمدت؛ مخصوصاً در نیمه غربی استان؛ خواهد بود.

در مجموع با توجه به تشدید فعالیت سامانه‌های بارشی در هفته دوم فروردین ماه سال آینده نسبت به هفته اول آن، ویژگی‌های فصل بهار شرایط وقوع بارش‌های مساعدی که منجر به آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها در استان به ویژه در نیمه غربی محتمل است. بنا بر این توصیه می‌گردد آمادگی‌های لازم در جهت جلوگیری از خسارات احتمالی مدنظر قرار گیرد. 

بدیهی است با توجه به متغیر بودن فعالیت سامانه‌های جوی، زمان تأثیرگذاری و نحوه فعالیت آن‌ها حداقل ۴۸ ساعت قبل توسط اداره کل هواشناسی استان به صورت اطلاعیه و اخطاریه اطلاع‌رسانی می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس