روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ July 06 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اعلام کرد

پایان توزیع آب به کشاورزان از ۲۴ اسفند/ ذخیره سد زاینده‌رود به ۳۳۸ میلیون مترمکعب رسید

  • کد خبر 12967
  • تاریخ خبر ۱۳۹۸/۱۲/۲۴

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: باید به گونه ای روند مصرف آب را مدیریت کنیم تا در ماه های آینده با کمبود آب شرب مواجه نشویم.

حسن ساسانی اظهار کرد: خروجی سد زاینده رود برای توزیع آب کشاورزی از ۱۹ تا ۲۴ اسفند ماه جاری به صورت پلکانی متوقف خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ورودی سد زاینده‌رود ۶۶ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن ۴۱ مترمکعب بر ثانیه است، همچنین حجم مخزن سد ۳۳۸ میلیون مترمکعب است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در خصوص میزان بارش ها در ایستگاه شاخص زاینده رود، تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری تاکنون در ایستگاه چلگرد ۷۸۴ میلیمتر بارش ثبت شده که این مقدار با توجه به مقدار سال گذشته در این بازه زمانی ۴۳ درصد کاهش و در مقایسه با متوسط بلندمدت با ۲۳ درصد کاهش همراه بود.

ساسانی در خصوص تحویل مرحله دوم آب به کشاورزان، گفت: هنوز هیچ برنامه‌ای برای تحویل آب به کشاورزان تا خرداد ماه طرح‌ریزی نشده است، چراکه تحویل آب بستگی به میزان دمای هوا و بارش‌های پیش‌رو خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش مصرف آب در روزهای پایانی سال، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت بهداشت فردی شهروندان، تاکید کرد: باید به گونه ای روند مصرف آب را مدیریت کنیم تا در ماه‌های آینده با کمبود آب شرب مواجه نشویم.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از شهروندان تقاضا کرد؛ با رعایت کامل بهداشت در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هنگام شستشوی دست‌ها که توصیه شده در مدت زمان ۲۰ ثانیه انجام شود، در طول این مدت آب را باز نگذارند، چراکه در صورت باز گذاشتن شیر آب مقدار قابل توجهی آب به هدر می رود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس